Podpalenie doprowadziło do ogromnego pożaru! Pod Grójcem spłonęło 100 hektarów lasu [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-05-13 9:39
Podpalenie doprowadziło do ogromnego pożaru! Pod Grójcem spłonęło 100 hektarów lasu [WIDEO, ZDJĘCIA]
Autor: Komenda Główna PSP, KW PSP w Warszawie, KP PSP Białobrzegi Prawie 100 hektarów lasu spłonęło pod Grójcem, do czego doszło w wyniku podpalenia. W działaniach brało udział aż 55 zastępów straży pożarnej - w sumie blisko 200 strażaków

Prawie 100 hektarów lasu spłonęło pod Grójcem, do czego doszło w wyniku podpalenia. W działaniach brało udział aż 55 zastępów straży pożarnej - w sumie blisko 200 strażaków - trzy samoloty gaśnicze, a nawet policyjny śmigłowiec Black Hawk. Zgłoszenie o pożarze lasu w okolicy Prosnej wpłynęło do straży pożarnej w Grójcu w czwartek, 12 maja, przed godz. 13.

Podpalenie doprowadziło do ogromnego pożaru! Pod Grójcem spłonęło 80 hektarów lasu

Podpalenie lasu pod Grójcem doprowadziło do ogromnego pożaru, który strawił prawie 100 hektarów terenów zielonych. Tamtejsza straż pożarna otrzymała zgłoszenie w tej sprawie w czwartek, 12 maja, przed godz. 13. Jak informuje na swoim profilu facebookowym Państwowa Straż Pożarna, pożar objął na początku tylko ok. 5 hektarów lasu w okolicy miejscowości Prosna terenie gminy Nowe Miasto nad Pilicą pod Grójcem, ale ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko - wszystko przez silny wiatr i wysuszone poszycie. Z żywiołem walczyło aż 55 zastępów straży pożarnej i 3 samoloty gaśnicze LP Dromader - łącznie blisko 200 funkcjonariuszy. W akcji gaśniczej wykorzystano również strażackie zbiorniki na wodę typu Bambi Bucket podwieszane pod śmigłowiec Black Hawk należący do policji. Ogromny pożar lasu pod Grójcem został opanowany w czwartek przed godz. 20, ale w piątek, 13 maja, rano, trwa jeszcze dogaszanie pogorzeliska. Z blisko 100 hektarów ok. 3 należały do Lasów Państwowych - pozostałe to lasy prywatne i okalające je tereny.

Dalsza część tekstu pod galerią z pożaru lasu pod Grójcem.

Czytaj też: Bezcześcił zwłoki na cmentarzu! Podawał się za grabarza, później robił to. Szok w Płońsku

- Wyjątkowo groźny pożar i wyjątkowo trudne warunki do gaszenia. Nasze 2 samoloty wykonały aż 37 zrzutów, a godzina pracy 1 takiego samolotu to ok. 11 tys. zł!!! Ogromne podziękowania dla straży pożarnej, policji (śmigłowiec) i wszystkich zaangażowanych w gaszenie pożaru 🚒🚒🚒! - napisał na swoim profilu facebookowym Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Ogromny pożar pod Grójcem. W wyniku podpalenia spłonęło prawie 100 hektarów lasu

Czytaj też: Przeciął sobie nogę piłą mechaniczną! Rozłączył się nagle, wzywając pomoc. "Tryskało krwią po całym podwórku"

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE