Opiekunka chciała wziąć ślub z 95-latkiem. Przejęła jego mieszkanie w centrum Warszawy

i

Autor: SHUTTERSTOCK Opiekunka chciała wziąć ślub z 95-latkiem. Przejęła jego mieszkanie w centrum Warszawy

"Oszukani i przegrani"

Opiekunka chciała wziąć ślub z 95-latkiem. Przejęła jego mieszkanie w centrum Warszawy

2022-10-07 21:20

Pan Mariusza kilka lat temu wynajął opiekunkę dla swojego ojca. To była prawdopodobnie najgorsza decyzja w jego życiu. Kobieta opiekowała się staruszkiem w jego mieszkaniu w samym centrum Warszawy. Z reportażu "Uwagi" wynika, że kobieta manipulowała panem Emilianem i buntowała 95-latka wobec bliskich.

Opiekunka planowała wziąć ślub ze starszym od siebie o 42 lata mężczyzną. Zabrała go nawet do Urzędu Stanu Cywilnego. - Ojciec nie wiedział, jak nazywa się jego narzeczona. Nie potrafił podać jej imienia ani nazwiska. Sam nie wiedział, czy jest żonaty, czy jest rozwodnikiem. Wspomniał, że jest oficerem i ma ordynansa - opowiadał dziennikarzowi TVN syn 95-letniego kombatanta. Ostatecznie do ślubu nie doszło, ale to nie zakończyło problemów. Rodzina pana Emiliana odkryła, że z jego domu znikają oszczędności. Zawiadomiono prokuraturę, która szybko umorzyła dochodzenie.

Staruszek zrzekł się mieszkania

Jak ustalił reporter "Uwagi" kobieta znalazła prawnika, który zorganizował podpisanie umowy notarialnej. Mężczyzna zrzekł się mieszkania w centrum Warszawy w zamian za dożywotnią opiekę. Reporter "Uwagi" ustalił, że usługa kosztowała opiekunkę 50 tysięcy złotych. Zarówno prawnik jak i zaprzyjaźniona z nim pani notariusz nie mają sobie nic do zarzucenia. Oboje twierdzą, że pan Emilian był świadomych swoich decyzji. - To była decyzja pana D., nie moja. To on zaproponował ślub, a nie ja - tłumaczyła reporterowi Uwagi.

Rodzina pana Emiliana: "Czujemy się oszukani"

W zeszłym roku sąd skazał opiekunkę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu za to, że doprowadziła schorowanego mężczyznę do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Mimo to, rodzina zmarłego już pana Emilia nadal nie odzyskała mieszkania. - Czujemy się oszukani i przegrani. To mieszkanie miało być moje i jest to zapisane w testamencie – nie kryje żalu pan Mariusz.

Sonda
Czy wynająłbyś mieszkanie cudzoziemcom?
Mieszkaniec Łowicza dostał 15 lat więzienia, bo zostawiła go żona