Ostatki w Warszawie: Co dziś dzieje się w stolicy? [PRZEGLĄD WYDARZEŃ]

2020-02-25 17:00 MB
Taniec dyskoteka klub zabawa
Autor: Nick Cunard

Chociaż największa liczba imprez ostatkowych odbyła się w miniony weekend, data „prawdziwych” ostatków wypada właśnie dzisiaj, 25 lutego. Szukacie pomysłu na ostatkową imprezę? Nie wiecie, gdzie ciekawie spędzić czas? Przygotowaliśmy dla Was szczegółowy przegląd najciekawszych wydarzeń, które odbędą się dzisiaj w Warszawie.

Ostatki, zwane również śledzikiem lub podkoziołkiem, to ostatnie dni karnawału, które rozpoczynają się w Tłusty Czwartek i trwają do wtorku przed Środą Popielcową, czyli do dzisiaj. Ostatki to doskonała okazja, by oderwać się na chwilę od rzeczywistości i dać się ponieść ostatnim dniom karnawału. Wtedy też odbywają się bale, parady, a w klubach i barach... ostatkowe imprezy.

ZOBACZ TEŻ: Ostatki 2020: Sprawdzone sposoby na KACA!

Największym i najbardziej znanym na świecie balem karnawałowym jest karnawał w Rio de Janeiro, który trwa właśnie w tym momencie. Zapewne myślami chociaż na chwilę chcielibyśmy przenieść się do słonecznej Brazylii, rzeczywistość jednak bywa brutalna. Plusem jednak jest to, że nawet będąc dzisiaj w Warszawie, możemy ciekawie spędzić ostatni dzień karnawału. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych imprez i wydarzeń w stolicy. Do wyboru, do koloru!

  • XL Ogólnoświatowy Konkurs Rock’n’rolla Im. Billa Haleya

Jeden z historycznych konkursów, którego finał odbędzie się właśnie w ostatni dzień karnawału. Można oglądać jako publiczność, ale można też tańczyć! Zwycięska Para zdobywa puchar oraz tytuł mistrzów rock'n'rolla na rok 2020. - Po konkursie tradycyjnie zapraszamy na wspaniałą imprezę rock'n'rollową – zachęcają do wzięcia udziału w afterparty organizatorzy. Bilety: 31/41/51 zł, miejsce: klub Stodoła, ul. Batorego 10.

  • Forbes "30 under 30", czyli jak osiągnąć sukces przed 30

Jesteś młodym i ambitnym człowiekiem? Chcesz osiągnąć sukces jeszcze przed trzydziestką? To wydarzenie może być dla ciebie. Co prawda nie jest to typowa impreza ostatkowa, ale bez wątpienia, może być to ciekawie i produktywnie spędzony czas. Gdzie? Aula A Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. O której? O 18:00. Wstęp: wolny.

  • Ostatki z Żeglarzami Portowymi

- Inspirowani karnawałem w Rio de Janeiro zapraszamy Was na ostatkową zabawę do warszawskiego Korsarza. Do tańca przygrywać będą Żeglarze Portowi, a w barze znajdą ukojenie nawet najbardziej wymagający koneserzy smaków – zachęcają organizatorzy. Miejsce: Tawerna Korsarz, godzina: 20:00, wstęp: wolny.

ZOBACZ TEŻ: TRUMNA na przystanku, lodówka na chodniku: Gdzie wy zostawiacie swoje śmieci?!

  • Śpiewać każdy może, czyli karaoke!

Puby, w których można zrelaksować się nie tylko poprzez trunki, ale również dzięki muzyce, są bez wątpienia jednym z lepszych pomysłów na ostatkowy wieczór. Karaoke jest dobre na zły humor, karaoke jest dobre na złą pogodę. A co najważniejsze - można śpiewać na całe gardło – nawet po 22!

ZOBACZ TEŻ: Motocyklem po wszystkich buspasach w Warszawie!

Jednym z miejsc, w których odbędą się amatorskie popisy wokalne, jest Pub Żaczek. Adres: ul. Wołoska 141a, start: godzina 19:00.

Kolejną lokalizacją z imprezą karaoke jest MultiPub pod Grubą Kaśką. - To ostatnia noc tego karnawału, spędźcie ją razem z nami – zachęcają organizatorzy. Start: 20:30, adres: Al. Solidarności 68A.