Ostrołęka. Nie żyje 18-letnia Julia. Walczyła z ciężkim nowotworem. Poruszające pożegnanie przyjaciół ze szkoły

2022-01-26 11:31
Ostrołęka. Nie żyje 18-letnia Julia. Rozpacz w II LO. Nie znajdujemy słów, by wyrazić ból...
Autor: Zrzutka.pl; II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce/ostroleka.pl Nie żyje 18-letnia Julia. Dziewczyna była uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce

Nie żyje 18-letnia Julia. Dziewczyna była uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce. To właśnie placówka poinformowała o śmierci nastolatki, która od dłuższego czasu zmagała się z nowotworem - mięsakiem tkanek miękkich IV stopnia. Na stronie i profilu facebookowym szkoły pojawił się wzruszający wpis poświęcony Julii.

Ostrołęka. Nie żyje 18-letnia Julia. Rozpacz w II LO. "Nie znajdujemy słów, by wyrazić ból..."

II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce poinformowało o śmierci jednej ze swoich uczennic - 18-letniej Julii. Dziewczyna miała mięsaka tkanek miękkich IV stopnia - nowotwór, który zaatakował ją 2,5 roku temu. Zmarła w poniedziałek 24 stycznia. Jak informuje eostroleka.pl, 18-latka była mieszkanką miejscowości Olszewska pod Ostrołęką, a w pomoc ciężko chorej dziewczynie angażowała się cała lokalna społeczność, organizując różne imprezy charytatywne, z których dochód przekazywano na jej rzecz. Julia zostanie pochowana w czwartek, 27 stycznia, w Obierwi - o godz. 14.30 w tamtejszym kościele rozpocznie się msza pogrzebowa żałobna. Nastolatkę pożegnało już na swojej stronie internetowej i profilu facebookowym II LO w Ostrołęce.

- Jesteśmy bardzo poruszeni tym smutnym wydarzeniem. To wielka strata dla całej społeczności szkolnej. Będziemy pamiętać Julię jako zdolną i pracowitą uczennicę, wspaniałą przyjaciółkę, dobrą koleżankę, a przede wszystkim dzielną i cudowną dziewczynę, która mimo ciężkiej choroby, pozostała uśmiechnięta i nie poddawała się przeciwnościom losu. Nie znajdujemy słów, by wyrazić swój ból, smutek i pustkę, jaką odczuwamy po jej stracie - napisała szkoła po śmierci 18-latki.

Czytaj też: Sochaczew. Nie ma go już 2 lata. Wzruszający list córeczki nie pomógł. Jest nowe zdjęcie Piotra Pietrzaka!

Czytaj też: Nie żyje Karolina Olewniczak. Ostatnia wola nauczycielki z Przasnysza wyciska łzy

Sonda
Czy osoby chorujące na nowotwory mogą liczyć w Polsce na wystarczającą opiekę?
Więźniowie "przywitali" zabójcę zakatowanej Mai
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE