Łowcy promocji ruszyli na łowy

Otwarcie Centrum Handlowego Maxim w Legionowie. Tłum szturmował sklepy, klienci chcieli „wejść z drzwiami”

2022-11-09 14:31

Tłum spragnionych wyjątkowych okazji mieszkańców szturmował sklepy w nowym parku handlowym Maxim w Legionowie. Wielkie otwarcie, mimo tego, że odbyło się w środku tygodnia, przyciągnęło setki klientów. Największym powodzeniem cieszył się Dealz i Sinsay. Tam mieszkańcy o mało nie weszli do środka razem z drzwiami. Po udanych zakupach wychodzili ze sklepów obładowani torbami.

Wielkie otwarcie parku handlowego Maxim w Legionowie

W podwarszawskim Legionowie, w środę, 9 listopada odbyło się uroczyste otwarcie parku handlowego Maxim. Chwilę po godzinie 9.00, po wzniosłych przemowach właścicieli nowego centrum i miejskich włodarzy, nastąpiło symboliczne przecięcie czerwonej wstęgi. Zgodnie z zapowiedziami inwestora, pracownicy sklepów mieli otworzyć swoje drzwi dla klientów punktualnie o godz. 10.00, jednak niektóre sieci zrobiły to wcześniej. Tak było w przypadku brytyjskiego Dealz’a, czy niemieckiego Rossmann’a. Większość marek wpuściło klientów jednak o ustalonej porze.

Klienci szturmowali sklepy

Już przed godziną 9.00 mieszkańcy ustawiali się w kolejkach, by jako pierwsi skorzystać z wyjątkowych okazji zakupowych. Przeglądali gazetki promocyjne i zbierali darmowe upominki przygotowane przez najemców. Była też okazja do spróbowania darmowego popcornu, waty cukrowej czy przysmaków serwowanych w food truck’ach. W momencie otwarcia sklepowych drzwi zrobiło się naprawdę gorąco… klienci dosłownie szturmowali nowe lokale. Można powiedzieć, że o mały włos nie weszli do sklepów „razem z drzwiami”. Największym powodzeniem cieszyła się polska marka odzieżowa Sinsay. Tam sklep w pierwszych minutach po otwarciu, odwiedziły setki klientów.

Parking będzie bezpłatny

Parking na 250 miejsc parkingowych w chwilę został całkowicie zapełniony. Galeria handlowa powstała przy ul. Siwińskiego 2. W sąsiedztwie największego w powiecie targowiska, które w dni targowe przyciąga setki klientów i przysparza mieszkańcom poważnych problemów ze znalezieniem miejsca do parkowania. Jeden z właścicieli nowego parku handlowego Maxim, Andrzej Piętka, poinformował jednak, że parking przed galerią będzie bezpłatny i nie zamierza stawiać tam parkometrów. - Zdaję sobie sprawę, że klienci targowiska będą u nas parkować, ale przecież jak kupią te ziemniaki czy pietruszkę, to potem bardzo prawdopodobne, że zajrzą i do naszych sklepów – powiedział inwestor w rozmowie z „Super Expressem”.

Sklepy topowych marek

Nowy park handlowy Maxim to w rzeczywistości rozbudowany niewielki dom handlowy, który istniał w tym miejscu od lat. Teraz galeria ma ponad 10 tys. mkw powierzchni, na której mieści się 35 lokali. Działają tam już takie marki jak Sinsay, House, Cropp, Big Star, 4F, Yes, Dealz, Pepco, CCC, Rossmann, Tedi, RTV euro AGD czy Żabka. Dopełnieniem rozbudowanego parku jest hipermarket Biedronka i sieć klubów fitness Zdrofit. Jak dowiedział się „Super Express”, w parku ma w późniejszym terminie powstać również perfumeria Douglas i piekarnia Nowakowski. Łącznie Maxim stworzy kilkaset nowych miejsc pracy. Centrum czynne będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 21:00.

Obejrzyj materiał wideo z wielkiego otwarcia parku handlowego Maxim:

Otwarcie parku handlowego Maxim w Legionowie
Sonda
Robisz zakupy w supermarketach?
Nasi Partnerzy polecają