Warszawska BOHEMA w gigantycznej kolejce po pączki od Gessler. Luksus kosztuje 11 zł [ZDJĘCIA]

2021-02-11 13:51
Wielkie kolejki do cukierni Gessler
Autor: Amadeusz Calik

Wielka kolejka ustawiła się w czwartek, 11 lutego, przed cukiernią Słodki Słony na warszawskim Śródmieściu. Wiele osób stoi w mrozie, by z okazji Tłustego Czwartku kupić słodkie pyszności wypiekane zgodnie z recepturą samej Magdy Gessler. Zainteresowanym nie przeszkadza sroga zima ani horrendalna cena za jednego pączka. Tradycyjny wyrób z różą kosztuje tu bowiem aż 11 złotych za sztukę. Po tym, gdy pokazaliśmy, jak smakuje tak droga słodkość od restauratorki TVN w internecie rozgorzała gorąca dyskusja.

Tłusty Czwartek 2021 w końcu nadszedł. Tego dnia nie żałujemy sobie słodkości i opychamy się tłustymi pączkami, faworkami czy oponkami. W cukierniach ustawiają się spore kolejki, a supermarkety rywalizują w cenach. W tym roku padł absolutny rekord - w Biedronce i Lidlu pączki kupimy nawet za... 25 groszy. Tymczasem w lokalu Słodki Słony Magdy Gessler przy ulicy Mokotowskiej, pączki są aż... 44 razy droższe niż w dyskontach.

Za wyrób z różą, wiśnią z czekoladą lub maliną trzeba zapłacić krocie, bo aż 11 złotych. Wysoka cena nie przeszkadza jednak wielu warszawiakom, którzy od samego rana ustawiają się w długich kolejkach, by kupić pączka od gwiazdy Kuchennych Rewolucji TVN.

Jak smakuje pączek od Magdy Gessler?

Luksusowy produkt, który możemy nabyć u Magdy Gessler jest smażony na gęsim smalcu i nie brakuje w nim domowego nadzienia. Pomimo ceny postanowiliśmy kupić kilka sztuk i przywieźć je do naszej redakcji przy ulicy Jubilerskiej. Jako pierwszy ekskluzywnej słodkości spróbował Adam Feder.

- Są idealnie wilgotne i nie brakuje w nich nadzienia. Od pierwszego gryza można poczuć "orgazm w ustach" - relacjonował.

I rzeczywiście - pączki od Magdy Gessler są bardzo smaczne i przypadły do gustu także innym redaktorom. Ich cena może jednak odstraszać. Indywidualną ocenę pozostawiamy jednak naszym Czytelnikom. Wszystkim życzymy smacznego!

Spróbowaliśmy horrendalnie drogich pączków od Gessler: "Orgazm w ustach"
fb paczek lukier czy cukier
Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE