Zasłonili elektroniczne tablice papierowymi rozkładami. Wielka wtopa na Warszawie Gdańskiej

2021-11-05 12:08
Papierowe kartki zamiast nowoczesnych ekranów! Wielka wtopa PKP
Autor: AMADEUSZ CALIK/ SUPER EXPRESS Papierowe kartki zamiast nowoczesnych ekranów! Wielka wtopa PKP

Ale numer! Na stacji Warszawa Gdańska, kolejarze mają spory problem z nowo wprowadzoną elektroniką. Jak się okazuje, wielkie chęci i potrzeba nowoczesności stanęła na niczym, a my po raz kolejny przekonaliśmy się, że nic nie zastąpi starej dobrej kartki papieru. Internauci już zdążyli obśmiać działanie dworca, nie pozostawiając na PKP suchej nitki.

- Warszawa Gdańska. Na elektroniczne wyświetlacze naklejono papierowe rozkłady jazdy - zauważył jako pierwszy jeden czujny internauta. Jak się okazało, problem wynika z tego, że elektroniczne tablice mają być wymienione na nowe, bardziej nowoczesne. Dotychczasowe hologramy nie spełniają już norm, ponieważ mają już 10 lat. Wymienione zostaną elementy aż 66 wyświetlaczy, które mają rozwiązać komunikacyjny problem. - PKP na jednym obrazku. Lubimy nowoczesność, ale jesteśmy wierni tradycji! - chłodno skomentował Mateusz. - "Łączymy tradycję z nowoczesnością" - skomentował ironicznie internauta. Internauci nie zostawili na PKP suchej nitki, jednak już wkrótce, rozkład jazdy pociągów wyświetlany będzie w bardziej innowacyjny sposób.

- Na stacji Warszawa Gdańska, aby poprawić jakość komunikatów dla podróżnych wymieniany jest system informacji wizualnej i głosowej. Prace przewidziano do końca roku. Prosimy o zwracanie uwagi na informacje głosowe oraz na plakatach - poinformowało na Twitterze PKP PLK.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Tak wygląda teraz podróż pociągiem PKP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE