Piąta fala koronawirusa w Warszawie. Problemy w ponad 400 szkołach w stolicy

2022-01-22 16:45
Piąta fala koronawirusa w Warszawie. Problemy w ponad 400 szkołach w stolicy
Autor: Pixabay Piąta fala koronawirusa w Warszawie. Problemy w ponad 400 szkołach w stolicy

Piąta fala pandemii koronawirusa staje się rzeczywistością. Tylko ostatniej doby odnotowano ponad 40 tys. nowych zakażeń. W samej tylko Warszawie odnotowano ich najwięcej od samego początku trwania pandemii - ponad 3 tysiące! Stołeczny ratusz poinformował o problemach, które dotknęły ponad 400 placówek edukacyjnych. Z powodu pandemii zamknięto już kilkanaście szkół. W ponad 400 częściowo zawieszono zajęcia.

Piąta fala pandemii koronawirusa zaczyna niebezpiecznie przyspieszać. W sobotę (22 stycznia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu kolejnych 40 876 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce i śmierci 193 osób z COVID-19. Najwięcej, bo aż 7120, przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie mazowieckim. Co więcej, w samej tylko Warszawie potwierdzono 3349 przypadków. To najwięcej od początku pandemii!

Wskaźnik osób zakażonych w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców wynosi obecnie w Warszawie 18,67. Z kolei kwarantanną objętych jest ponad 59 tys. osób.

Pandemia COVID-19 odbija się na szkołach

W piątek (21 stycznia) stołeczny ratusz poinformował o dramatycznej sytuacji w warszawskich szkołach. "Za tydzień uczniowie i uczennice warszawskich szkół rozpoczną ferie zimowe. Jednak to co się teraz dzieje w naszych placówkach nie napawa optymizmem. Ten tydzień nauki stacjonarnej kończymy z 424 placówkami oświatowych z zawieszonymi zajęciami. To wzrost od ponad 100% w ciągu 5 dni" - przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Z danych, jakie opublikowała na Facebook Kaznowska, wynika, że w 13 placówkach całkowicie zawieszono zajęcia, a w 411 zawieszono je częściowo. Chodzi o:

  • 118 przedszkola
  • 184 szkoły podstawowe
  • 122 szkoły ponadpodstawowe
Sonda
Czy Warszawa jest dobrze przygotowana na piątą falę covid-19?
Dostali gigantyczną podwyżkę ceny gazu na święta. Wielopokoleniowa piekarnia na Pradze upada!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE