Pierwsza zaszczepiona seniorka w Warszawie: "Nie patrzyłam na igłę" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-25 14:30 Alicja Guz
Pierwsza zaszczepiona seniorka w Szpitalu Południowym
Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Pierwsza zaszczepiona seniorka w Szpitalu Południowym

Ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Od godz. 8 w punktach szczepień w Warszawie ustawiały się kolejki osób, którym udało się zarejestrować na pierwszy możliwy termin. Wśród oczekujących była 82-letnia pani Magdalena, która jako pierwsza seniorka w Szpitalu Południowym zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi.

Rozpoczęły się szczepienia seniorów

Szczepienia seniorów stały się rzeczywistością. Punktualnie o godz. 8. w Szpitalu Południowym rozpoczął się pierwszy etap powszechnych szczepień przeciwko koronawirusowi. Pierwsi seniorzy w stolicy są już zaszczepieni! Jednak zanim jeszcze przyjęli swoją pierwszą dawkę szczepionki, musieli przejść pozytywnie proces rejestracji. Przy wejściu na teren Szpitala Południowego pacjentów czeka mierzenie temperatury. Następnie zgłoszenie się w recepcji i czekanie na swoją kolej.

Szczepienia idą sprawnie

Dla oczekujących seniorów przygotowano pięć gabinetów. Z korytarza pacjentów wywołuje lekarz, który następnie przeprowadza krótki wywiad. Później jest już z górki. Senior przechodzi do kolejnego pomieszczenia, gdzie czeka nie niego pielęgniarka z przygotowaną strzykawką. Szybkie ukłucie i po sprawie! Po szczepieniu pacjenci ponownie trafiają do poczekalni, gdzie muszą posiedzieć co najmniej 15 minut. Jest to konieczne, by w porę upewnić się, czy szczepionka nie wywołała jakichś efektów ubocznych np. zaczerwienienia miejsca szczepienia, czy zawrotów głowy, a nawet wstrząsu anafilaktycznego.

Pierwsza zaszczepiona seniorka

Pierwszą seniorką, która skorzystała z możliwości zaszczepienia w Szpitalu Południowym, była pani Magdalena Śliwińska (82 l.). - Przed szczepionką nie miałam żadnych obaw - zapewniała. Jak sama stwierdziła, nie bała się szczepionki, tylko samej rejestracji. - Chciałam się jak najszybciej zapisać. I na szczęście się udało - wyjaśniła. Wszystko dzięki rodzinie, która o północy w momencie otwarcia zapisów pomogła jej zarejestrować się przez internet.

Tuż po wyjściu z gabinetu lekarskiego pani Magdalena z uśmiechem stwierdziła, że czuje się bardzo dobrze. - Ten zastrzyk miałam bardzo fachowo i prawidłowo zrobiony - pochwaliła personel szpitala. Seniorka zapewnia, że nie ma czego się bać i zachęca do szczepień. - Kto ma coś w głowie, powinien się też zaszczepić - powiedziała.

Planowo w pierwszym dniu szczepień seniorów w Szpitalu Południowym ma zostać zaszczepionych około 260 osób. Punkt ten będzie pracował codziennie. W związku z tym w ciągu pierwszego tygodnia szpital planuje zaszczepić 1800 pacjentów!

Magdalena Śliwińska jako pierwsza zaszczepiła się w szpitalu południowym w Warszawie