Pijany kierowca autobusu wsiadł za kółko i chciał odjechać. Zadziałały systemy bezpieczeństwa

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Pijany kierowca autobusu wsiadł za kółko i chciał odjechać. Zadziałały systemy bezpieczeństwa

Pijany kierowca autobusu chciał wieźć pasażerów. Zadziałały systemy bezpieczeństwa

2021-12-14 12:30

Kierowca autobusu miejskiego przyszedł do pracy pijany! Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 13 grudnia, na ul. Połczyńskiej 121. Pracownik Miejskich Zakładów Autobusowych próbował wsiąść za kółko i odjechać. Na szczęście zadziałały systemy, które uniemożliwiły mu jazdę. Na miejsce wezwano policję.

Sytuacja miała miejsce około godz. 15. Kierowca linii autobusowej 112 przekazał pojazd koledze, który właśnie zaczynał pracę. Gdy ten włożył klucz do stacyjki, okazało się, że nie może odjechać. - Poprawnie zadziałały nasze procedury. Każdy kierowca rozpoczynający pracę musi dmuchnąć w alkomat. U jednego z naszych pracowników na ul. Połczyńskiej alkomat wykrył w poniedziałek 0,5 promila. Wszczęliśmy procedurę rozwiązania umowy o pracę z kierowcą - powiedział rzecznik MZA Adam Stawicki. Na miejsce została wezwana policja. - Policjanci zbadali o godzinie 15:30 kierowcę autobusu miejskiego. Alkomat wykazał 0,7 promila w wydychanym powietrzu – przekazała Monika Nawrot ze stołecznej policji.

System, który jest instalowany w miejskich autobusach nazywa się alkolock. Każdy kierowca rozpoczynający jazdę musi dmuchnąć w zamocowany w kabinie alkomat. Jeżeli urządzenie wykryje u kierowcy niedozwoloną wartość, to silnik pojazdu nie odpali.

Plaga nietrzeźwych kierowców 

To nie pierwszy przypadek w 2021 roku, gdy kierowca miejskiego autobusu został przyłapany na podwójnym gazie. W marcu podobna sytuacja miała miejsce na pl. Trzech Krzyży. Wtedy wyciągnięto wobec niego surowe konsekwencje finansowe. Z kolei pod koniec sierpnia kierowca zatrzymany do policyjnej kontroli okazał się być naćpany amfetaminą!

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nowa stacja PKP Warszawa-Targówek