Awaria w metrze, pociągi nie kursują. "Sytuacja jest poważna"

2021-10-18 19:17

Poważna awaria na pierwszej linii metra. W poniedziałek wieczorem pasażerowie musieli opuścić pociągi na centralnym odcinku z powodu awarii jednego ze składów. Kilkanaście minut później doszło do kolejnej, poważniejszej awarii energetycznej. Jak przyznaje Anna Bartoń, rzecznik prasowa Metra Warszawskiego, sytuacja jest poważna. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia w metrze.

Do awarii metra doszło w poniedziałek, w godzinach wieczornych, na wysokości Politechniki. Pasażerowie musieli nagle wysiąść z pociągu warszawskiego metra.

- Z przyczyn technicznych ruch pociągów linii metra M1 na odcinku Politechnika – Wilanowska został wstrzymany. Linia M1 kursuje w pętlach Kabaty – Wilanowska i Młociny – Politechnika - informuje Anna Bartoń, rzecznik prasowa metra warszawskiego.

Na ten moment nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie skutków awarii. Po godzinie 20:00 poinformowano, że uszkodzenia okazały się poważniejsze, niż zakładano.

- Niestety sytuacja jest poważniejsza, gdyż dodatkowo mamy awarię elektryczną. Na miejscu są ekipy, pracujemy nad jej usunięciem - przekazała Anna Bartoń.

Awaria w metrze. Pociągi nie kursują
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE