Plaga pijanych rowerzystów pod Warszawą. Nieprawdopodobne, ile wydmuchał rekordzista

i

Autor: Pixabay Plaga pijanych rowerzystów pod Warszawą. Nieprawdopodobne, ile wydmuchał rekordzista

Plaga pijanych rowerzystów pod Warszawą. Nieprawdopodobne, ile wydmuchał rekordzista

2022-06-16 19:23

Rowerzyści, którzy po kilku głębszych wsiadają na swój jednoślad, to coraz większy problem na drogach. Policja w Nowym Dworze Mazowieckim przekazała zatrważające dane. Jeden z zatrzymanych przez funkcjonariuszy pijanych w sztok cyklistów, podczas badania alkomatem wydmuchał dwa promile. Jednak to nie on był niechlubnym rekordzistą.

Pijani rowerzyści pod Warszawą

Rowerzyści, którzy po alkoholu wsiadają na swoje jednoślady, stanowią coraz poważniejszy problem. Nie tak dawno pisaliśmy o dwóch kolegach z powiatu łosickiego, których przejażdżka zakończyła w nieoczekiwany sposób. 36-latek, który wylądował w rowie, miał prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a jego kompan wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

Nie przegap: Wypadek na autostradzie A2 pod Warszawą. Pijana wsiadła za kółko. 7-letnie dziecko trafiło do szpitala

W połowie maja policjanci z Żyrardowa zatrzymali 38-letniego rowerzystę, który miał w wydychanym powietrzu ponad 2,6 promila alkoholu.

Z kolei w lutym policjanci z Legionowa zatrzymali do kontroli 51-latka, który wydmuchał 2,3 promila. Co więcej, policjanci zatrzymali rowerzystę również parę godzin później! Wówczas alkomat ponownie pokazał ponad dwa promile.

Rowerzyści na podwójnym gazie pod Warszawą

Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego przekazali kolejne zatrważające dane. Pod koniec poprzedniego tygodnia podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali kilku pijanych rowerzystów.

W czwartek, 9 czerwca, po godz. 20, policjanci nowodworskiej drogówki w Studziankach (gmina Nasielsk) zauważyli rowerzystę jadącego "wężykiem". - Kontrola stanu trzeźwości 60-latka z Dębinek wykazała, że w wydychanym powietrzu ma 1,6 promila alkoholu. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy i nałożyli mandat karny w wysokości 2500 zł - przekazała podkom. Joanna Wielocha.

Zobacz też: Pod Dworzec Zachodni wjadą tramwaje. Tunel tramwajowy wygląda jak stacja metra

W sobotę, 11 czerwca, chwilę po północy, na ul. POW policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego pijanego cyklistę. - Badanie alkomatem wykazało w organizmie 39-latka 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Nasielska został przez policjantów ukarany mandatem w kwocie 2500 zł - przekazała podkom. Wielocha.

Następnego dnia, w niedzielę (12 czerwca) w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny pijany rowerzysta. Patrolowcy z Nasielska po godz. 22 zauważyli na ul. Warszawskiej jadącego „wężykiem” cyklistę. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 24-latek z Dębinek znajduje się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał aż 3 promile alkoholu. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy. Mężczyzna nie uniknął również 2 500 zł mandatu – poinformowała podkom. Joanna Wielocha.

Na tym nie koniec. Nowodworscy policjanci zatrzymali też dwóch rowerzystów w stanie po użyciu alkoholu.

Pierwszy z nich trafił w ręce mundurowych z Czosnowa w piątkowy wieczór (10 czerwca). 29-latek z Adamówka w wydychanym powietrzu miał 0,29 promila alkoholu. Z kolei w sobotnie popołudnie (11 czerwca) w Modlinie Starym policjanci skontrolowali 50-latka ze Szczypiorna, który miał w organizmie 0,48 promila alkoholu. - Funkcjonariusze nałożyli na każdego z nich mandat karny w wysokości 1000 zł - przekazała podkom. Wielocha.

Rowerowa masa krytyczna na Puławskiej. Kolarze zwracają uwagę na komunikacyjny problem
Sonda
Czy pijani rowerzyści powinni być karani jak za jazdę samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE