Najdroższa wycieczka rowerowa w życiu. Kosztowała 38-latka krocie!

2022-05-17 17:35
Najdroższa wycieczka rowerowa w życiu. Kosztowała 38-latka krocie!
Autor: Pixabay Najdroższa wycieczka rowerowa w życiu. Kosztowała 38-latka krocie!

Tę wycieczkę rowerową 38-latek będzie długo wspominał. I nie będą to miłe wspomnienia. Mieszkaniec Żyrardowa został zatrzymany do kontroli przez policjantów. Ci nie mieli dla niego za grosz litości. W jednej chwili rowerzysta wzbogacił się o sześć mandatów! Kwota, jaką ukarali go mundurowi, zwala z nóg. Co takiego przeskrobał?

Kosztowna przejażdżka rowerem

W niedzielę (15 maja) tuż po godzinie 1 w nocy policjanci z żyrardowskiej drogówki zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że 38-latek miał sporo na sumieniu. Za przewinienia przyszło mu też słono zapłacić.

Podczas badania alkomatem okazało się, że rowerzysta jest pijany jak bela. Wydmuchał ponad 2,6 promila alkoholu! - Na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 2500 zł za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości – przekazała st. sierż. Monika Michalczyk z żyrardowskiej policji. A to był dopiero początek problemów pijanego w sztok rowerzysty!

Zobacz też: Adam K. prowadził po pijaku. Wysoko postawiony urzędnik usłyszał zarzut

Okazało również, że jego rower nie posiadał wymaganego oświetlenia oraz wyposażenia. To skutkowało kolejnymi mandatami w wysokości 100 i 200 zł. Co więcej, gdy policjanci wypełniali dokumentację 38-latek wprowadzał ich w błąd lub w ogóle nie podawał swoich danych. To zgodnie z art. 65 kodeksu wykroczeń jest czynem, za który grozi kara do 500 zł i taką też karę zastosowali policjanci. Dodatkowo rowerzystę ukarano mandatami za zaśmiecanie oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

W sumie podczas tej jednej interwencji funkcjonariusze nałożyli na 38-latka aż sześć mandatów o łącznej kwocie 4300 zł!

Piłeś? Nie jedź!

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 zł.

Planujesz wycieczkę rowerową, oczywiście bez procentów w organizmie? W poniższej galerii przedstawiamy najciekawsze trasy rowerowe w Warszawie!

Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!
Sonda
Czy pijani rowerzyści powinni być karani jak za jazdę samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE