Plaga szczurów na warszawskiej Ochocie

i

Autor: Time S.A, zrzut ekranu, zdjęcie ilustracyjne Plaga szczurów na warszawskiej Ochocie

Plaga szczurów na Ochocie! Mieszkańcy są przerażeni

2019-06-12 10:33

Stołeczna Ochota zapowiada walkę ze szczurami. Mieszkańcy coraz częściej zgłaszają, że gryzonie biegają po chodnikach, przed blokiem albo w parkach.

Na warszawskiej Ochocie problem pojawia się regularnie. W zeszłym roku Urząd Dzielnicy zlecił deratyzację. Szczury jednak wróciły, a mieszkańcy nie są szczególnie z tego powodu zadowoleni. 

- Przy śmietniku, na chodniku, u siebie na ulicy Opaczewskiej - szczur! Taki wielki, z ogonem - mówi mieszkaniec Ochoty.

Do ludzkich siedlich szczury przyciągają... śmieci. Jest to doskonałe miejsce na znalezienie pożywienia. 

Czytaj także: Ursus: Ktoś otruł ptaki w parku Achera? [GALERIA]

- Przepełnione śmietniki po prostu - tam się pojawiają te szczury. Ciągną do jedzenia. Jest taki Neapol po prostu... - dodaje mieszkaniec Ochoty.

Walkę ze szczurami zapowiedziały już władze dzielnicy. 

- Rozpoczynamy po raz kolejny naszą skoordynowaną akcję antyszczurzą, bo mieliśmy wiele sygnałów, że również w parkach i na skwerach te szczury 
się doskonale czują, więc będziemy je obejmować deratyzacją. Podobnie będzie na podwórkach miejskich - mówi Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Ochoty.

Czytaj także: Korupcja w Poczcie Polskiej. Oszustwa na 30 mln zł!

Sposób na szczura 

Lepiej nie przeprowadzać deratyzacji na własną rękę, ale zastosowanie się do kilku podstawowych zasad powinno być pomocne. Przede wszystkim, 
należy pamiętać, aby nie wyrzucać resztek jedzenia do okolicznych śmietników, ogródków czy parków. Nie można wyrzucać jedzenia także do toalet - resztki trafiają do kanalizacji, a tam często osiedlają się gryzonie. Jeśli nie jesteśmy w stanie spożyć zapasów i nie mamy nikogo, komu możemy je oddać - wyrzućmy je do zamykanego śmietnika. 

Striptiz na światłach. Zobacz wideo: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE