Tragiczna wiadomość. Nie żyje Karolina Pacholec. Miała 34-lata

i

Autor: Shutterstock; Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków

Smutne wieści

Płock: Tragiczna wiadomość. Nie żyje Karolina Pacholec. "Walczyła do końca"

2023-03-23 22:49

Smutne wieści z Mazowsza. W wieku 34-lat zmarła Karolina Pacholec, zastępca kierownika Urzędu Ochrony Zabytków w Płocku. Tragiczną wiadomość przekazał w mediach społecznościowych prof. Jakub Lewicki. - Była ciepła, serdeczna i pełna oddania. Każdy dzień pracy jako konserwator zabytków był dla niej radością. Była powszechnie lubiana i ceniona – czytamy w poruszającym wpisie wojewódzkiego konserwatora.

Płock. Nie żyje Karolina Pacholec. Konserwatorka zabytków miała 34-lata

Karolina Pacholec pracowała jako konserwatorka zabytków od 2014 r. – Z najwyższym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wieloletniego pracownika naszego urzędu pani Karoliny Pacholec. Była częścią naszej konserwatorskiej wspólnoty Mazowieckiego Konserwatora Zabytków od 2014 roku i pełniła zaszczytną funkcję zastępcy kierownika Delegatury w Płocku. Pracę traktowała jako pasję i cieszyła się nią. Była ciepła, serdeczna i pełna oddania. Każdy dzień pracy jako konserwator zabytków był dla niej radością. Była powszechnie lubiana i ceniona. Szanowali ją wszyscy: koledzy z urzędu, ale przede wszystkim nasi klienci. Przez wiele lat dała się poznać jako osoba niezwykle życzliwa, uśmiechniętą a przede wszystkim bardzo kompetentna – napisał w pożegnalnym poście na Facebooku wojewódzki konserwator zabytków.

Konserwatorka zmarła po długiej i ciężkiej chorobie. – Walczyła do końca. Oby zawsze pozostała w naszej pamięci. Niech spoczywa w pokoju – napisał prof. Lewicki. 

Msza św. zostanie odprawiona w sobotę, 25 marca, o godz. 11 w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Płocku. – Przez lata Karolina opiekowała się zwierzętami wolno żyjącymi, dlatego zamiast kwiatów przed Katedrą Wolontariusze, będą zbierać datki na ten cel – czytamy w klepsydrze.

Złożenie urny z prochami do grobu nastąpi o godzinie 12:45 na na Cmentarzu Parafialnym w Goleszynie.

ZOBACZ TEŻ: Posłanka PiS zginęła w śmiertelnym wypadku. Kierowca volvo pędził ponad 150 km/h

Nasi Partnerzy polecają