Nowe fakty

Posłanka PiS zginęła w śmiertelnym wypadku. Kierowca volvo pędził ponad 150 km/h

2023-03-22 15:28

Ciąg dalszy sprawy tragicznego wypadku w Modrzejowicach. 30 października 2022 r. 59-latek za kierownicą volvo uderzył w mercedesa. Drugim autem jechała szefowa sanepidu w Radomiu i była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Lucyna Wiśniewska. Kobieta zmarła w wyniku obrażeń. Teraz prokuratura postawiła zarzuty mieszkańcowi Opatowa. Śledczy twierdzą, że pędził ponad 150 km/h.

Wypadek w Modrzejowicach. Są zarzuty dla 59-latka

Tragedia rozegrała się w niedzielę na drodze krajowej nr 9. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że do dramatu doszło, gdy kierowca volvo wyprzedzał. Teraz pojawiły się nowe informacje. – Zebrany materiał dowodowy i opinie biegłych pozwoliły postawić 59-latkowi z Opatowa zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym – powiedziała prok. Agnieszka Borkowska z Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jak dodała, z opinie biegłych wynika, że kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu. Pędził z ogromną szybkością. – Umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h – mówi prok. Borkowska.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Policja zatrzymała mu prawo jazdy. Prawdopodobnie jeszcze w marcu do sądu trafi akt oskarżenia.

W tragicznym wypadku zginęła znana lokalna działaczka, była posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Ogromna strata i wielki smutek. W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w godzinach popołudniowych w Modrzejowicach, śmierć poniosła Pani Lucyna Wiśniewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie – napisał o tragedii w mediach społecznościowych wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz. Sprawcy wypadku grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Sonda
Jaką karę powinien ponieść sprawca tego wypadku?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają