Płońsk: Połasił się na kilkadziesiąt tydzięcy złotych, które otrzymała jego dziewczyna. 35-latek upozorował włamanie!

i

Autor: Shutterstock Płońsk: Połasił się na kilkadziesiąt tydzięcy złotych, które otrzymała jego dziewczyna. 35-latek upozorował włamanie!

WYZNAŁ MIŁOŚĆ I OKRADŁ

Płońsk: Połasił się na kilkadziesiąt tysięcy złotych, które otrzymała jego dziewczyna. 35-latek upozorował włamanie!

2023-03-03 11:59

Funkcjonariusze zatrzymali złodziejaszka, który upozorował włamanie do mieszkania swojej dziewczyny. Mężczyzna każdego dnia podbierał jej pieniądze, które 25-latka otrzymała od swojej siostry na przechowanie. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego i teraz, grozi mu nawet 5 lat więzienia!

Płońsk. Upozorował włamanie. 35-latek okradł swoją dziewczynę

We wtorek, 28 lutego, policjanci z Płońska otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem. Sytuacja była dość nietypowa. Cudzoziemka, która wynajmowała mieszkanie, nie mogła dostać się do środka. We wkładce zamka znajdował się ułamany przedmiot. Do środka lokalu dostała się po interwencji ślusarza.

We wszystkich pomieszczeniach panował porządek i nic nie wskazywało na to, by ktoś tam przebywał pod nieobecność wynajmujących. Zginął jednak laptop oraz torba, w której kobieta trzymała pieniądze przekazane jej przez siostrę i dokumenty osobiste. Wyglądało to tak, jakby sprawca, bądź sprawcy doskonale wiedzieli, po co przyszli – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji.

25-latka przekazała funkcjonariuszom wszystkie informacje. Kryminalni zebrali materiał dowodowy, który wskazywał na to, że sprawcą włamania był jej 35-letni parter. Zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał.

Okazało się, że gdy dowiedział się od swojej dziewczyny o pieniądzach, które otrzymała od siostry na przechowanie, zaczął po trochu je podbierać. By kobieta nie dowiedziała się, że części brakuje, wpadł na pomysł, by upozorować włamanie i ukraść resztę – dodaje kom. Drężek-Zmysłowska.

Z samego rana, 28 lutego, mężczyzna zamiast pojechać do pracy, wrócił do mieszkania i dokonał kradzieży. W pośpiechu próbował zamknąć drzwi za sobą, jednak stres, którego najprawdopodobniej doświadczył, spowodował, że ułamał w zamku dorobiony wcześniej klucz.

Sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają