Podwarszawskie targowiska w czasach zarazy! Zobacz, jakie mają pomysły, by nadal działać!

2020-04-08 17:39 PIK
Podwarszawskie bazary w czasach zarazy
Autor: um.warszawa.pl Podwarszawskie bazary w czasach zarazy

Przepisy o epidemii i ograniczenia w handlu spowodowały, że wiele bazarów zostało zamkniętych, np. w Legionowie. Inne wciąż działają, jednak musiały zmienić zasady funkcjonowania. Jak sobie radzą w czasach koronawirusa?

Otwock z barierkami

Otwocki bazar zamknięty od 13 marca, wrócił, choć z dużymi zmianami. Na terenie targowiska pojawiły się barierki wyznaczające i oddzielające miejsca do handlu oraz drogę poruszania się kupujących. Wymalowano strzałki wyznaczające kierunek ruchu, aby zminimalizować możliwość zetknięcia się ludzi. 

Wprowadzono wymóg rękawiczki i maseczek ochronnych dla sprzedających, ograniczono liczbę kupujących do trzech przy stoisku i 100 na całym targowisku. Ograniczona też została liczba handlujących: przed zamknięciem było ich ok. 200, teraz jednego dnia może być jedynie 33. Targowisko będzie otwarte od wtorku do soboty w godz. 6-13. Podobnie jak w sklepach, będą obowiązywały godziny dla seniora (10-12).

Kibice Legii wspomogli szpital dziecięcy! Zobacz, co zrobili!

Grodzisk z dostawą do domu

Zamknięcie grodziskiego targowisko przy ul. Montwiłła z powodu epidemii koronawirusa wzbudziło wiele emocji. To był przede wszystkim cios w handlujących, ale też wielu mieszkańców przyznawało, że dla nich kupowanie na targu jest lepsze. Stąd pomysł "Mobilnego targowiska" zorganizowanego przez grodziski magistrat. Udostępnił on listę telefonów do handlujących, którzy będą dowozić zamówione towary pod wskazany adres. Pełną ich listę można znaleźć >>>TUTAJ<<<.

Brutalny napad w Sulejówku: pobił kobietę i zabrał jej rower!

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.