Pogoda na dziś. Uwaga! IMGW wydało aż dwa ostrzeżenia dla Warszawy. W piątek będzie bardzo niebezpiecznie

2021-07-16 7:59
Pogoda na dziś. Uwaga! IMGW wydało aż dwa ostrzeżenia dla Warszawy. W piątek będzie bardzo niebezpiecznie
Autor: Pixabay Pogoda na dziś. Uwaga! IMGW wydało aż dwa ostrzeżenia dla Warszawy. W piątek będzie bardzo niebezpiecznie

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali aż dwa ostrzeżenia dla Warszawy. Oba są drugiego stopnia. Zgodnie z prognozami IMGW w piątek, 16 lipca, w Warszawie mogą wystąpić intensywne burze, którym towarzyszyć będą ulewne deszcz i grad. Do tego czeka nas kolejny dzień upałów.

Ostrzeżenia IMGW 16.07.2021 Warszawa

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dwa ostrzeżenia drugiego stopnia dla Warszawy. W piątek, 16 lipca, mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z tym, że czeka nas kolejny upalny dzień. Do tego prognozowane są intensywne burze z ulewnym deszczem. Meteorolodzy przekazują, że miejscami może spaść grad.

Zobacz koniecznie: Atak szału w warszawskim tramwaju! Posypało się szkło. Kobieta trafiła do szpitala

- W piątek nadal w całym kraju prognozowane są burze. Będzie upalnie na wschodzie, nieco chłodniej na zachodzie kraju - powiedziała PAP, synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Burze w Polsce. 16.07.2021

Burze rozwijać się będą na terenie całego kraju.

- Nadal będą groźne - ostrzega synoptyk IMGW.

Wraz z burzami można się spodziewać silnych opadów deszczu do 40 mm wody na mkw. Miejscami spaść może nawet do 50 mm. W dalszym ciągu podczas zjawisk pogodowych będzie wiał silny, porywisty wiatr, który w czasie burz niewykluczone, że osiągnie w porywach prędkość nawet do 90 km/h.

Sprawdź: Brankowo. 15 osób na kilku metrach kwadratowych, które siedziały na nawozie! 22-latek teraz sam może trafić do zamknięcia

Na wchodzie Polski będzie upalnie, tam słupek termometrów osiągnie 31 stopni, a miejscami nawet 33 stopnie Celsjusza. W centrum można się spodziewać około 29 - 30 stopni. Najchłodniej będzie na zachodzie kraju, tam około 26-27 stopni.

Ostrzeżenia IMGW dla Warszawy, piątek, 16 lipca

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami może spaść grad. Największa intensywność zjawisk będzie w nocy - informuje IMGW.

To jednak nie jedyne ostrzeżenia dla Warszawy.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień wynosić będzie od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy wynosić będzie od 18°C do 21°C - pisze w swoim komunikacie IMGW.

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE