Pogoda na dzisiaj, 2 sierpnia. Prognoza pogody na poniedziałek dla Warszawy [2.08.2021]

2021-08-02 9:21
Pogoda na dzisiaj, 2 sierpnia. Prognoza pogody na poniedziałek dla Warszawy [2.08.2021]
Autor: Pixabay Pogoda na dzisiaj, 2 sierpnia

Prognoza pogody na dzisiaj, 2 sierpnia dla Warszawy. Synoptycy, którzy przygotowali prognozę pogody na poniedziałek, 2.08.2021, informują, że mieszkańców stolicy czeka chłodniejszy dzień. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały jedynie 16°C. Z pewnością podczas poniedziałkowych spacerów przyda się parasol i kalosze. Zachmurzenie będzie dość duże. Prognoza pogody na dzisiaj, 2 sierpnia.

Prognoza pogody na 2 sierpnia dla Warszawy

Synoptycy informują, że poniedziałek w Warszawie będzie chłodny i pochmurny. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały zaledwie 16°C. W nocy zaś temperatura spadnie do 12°C. Słońce, które wzeszło o godz. 4:58, schowa się za horyzontem o godz. 20:26. Zachmurzenie w poniedziałek będzie duże. Tym razem są nikłe szanse, że słońce przebije się przez chmury. Podczas spacerów z pewnością przyda się parasol, a nawet kalosze. Synoptycy zapowiadają bowiem opady deszczu. Początek tygodnia będzie niestety bardzo deszczowy.

Słaby zachodni wiatr będzie wiał z prędkością 20 km/h. W porywach może on osiągać prędkość nawet 45 km/h. Ciśnienie w Warszawie wynosić będzie w poniedziałek 1009 hPa. Biomet niestety znów będzie niekorzystny.

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW Polskiej Agencji Prasowej, w poniedziałek będzie dużo spokojniej niż w minionym tygodniu. Obędzie się bez gwałtownych zjawisk pogodowych. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

"W poniedziałek spodziewane są przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie zagrzmi i mogą zdarzyć się burze, ale dużo słabsze. Przewidywane są opady deszczu do 10 mm i wiatr maksymalnie do 60-70 km/h" - powiedziała PAP Ewa Łapińska.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE