Upały

i

Autor: Shutterstock

ŻAR Z NIEBA SIĘ LEJE

Pogoda w Warszawie: Apokaliptyczne temperatury w stolicy! Ministerstwo przestrzega i apeluje

2023-08-15 12:29

Kolejne dni zapamiętamy na długo! We wtorek, 15 sierpnia oraz w środę, 16 sierpnia czekają na nas przeraźliwie wysokie temperatury. Termometry będą pokazywać nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Na niebie nie pojawi się nawet najmniejsza chmurka! Ministerstwo Obrony Narodowej przestrzega i apeluje: „Zabierzcie ze sobą wodę i nakrycie głowy!”.

Warszawa. Jaka pogoda w stolicy 15 sierpnia? MON przestrzega

Już we wtorek, 15 sierpnia w stolicy na Wisłostradzie odbędzie się defilada wojskowa z okazji święta Wojska Polskiego. Przemarsz rozpocznie się o godzinie 14, wtedy, kiedy słupki rtęci pokażą nawet 35 stopni Celsjusza! Warto się zabezpieczyć przez takim upałem i żarem, który przez kolejne dni będzie się lał z nieba!

Z informacji IMGW wynika, że jutro (15 sierpnia red.) w całej Polsce będzie bardzo, bardzo słonecznie i będą wysokie temperatury. Upały nie ominą także Warszawy. Pamiętajcie o tym wybierając się na defiladę. Zabierzcie ze sobą wodę i nakrycie głowy – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej w mediach społecznościowych.

Jednak nie tylko we wtorek, 15 sierpnia dotkną nas wysokie temperatury. Podobna pogoda czeka nas również w środę, 16 sierpnia! W ciągu dnia w stolicy, w najcieplejszym momencie dnia możemy spodziewać się nawet 34 stopni Celsjusza. W nocy przewidywana temperatura to aż 24 stopnie Celsjusza!

O nasze bezpieczeństwo podczas upałów dba Państwowa Straż Pożarna, która przez media społecznościowe przekazała informacje w jaki sposób powinniśmy chronić się przed nadchodzącym armagedon.

Jak przetrwać upały?

Musimy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i pić dużo niegazowanej wody. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu. Jeżeli jednak musimy wyjść na zewnątrz, zabezpieczmy głowę czapką i stosujmy kremy w filtrem UV. Należy również unikać wysiłku fizycznego. Nie warto również spożywać alkoholu, gdyż ten odwadnia organizm. W ciągu dnia warto zamknąć i zasłonić okna.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?