Pogodowy armagedon w Warszawie. Część Warszawy była bez prądu

2022-01-17 10:07
Pogodowy armagedon w Warszawie. Część Warszawy bez prądu
Autor: ikr Pogodowy armagedon w Warszawie. Część Warszawy bez prądu

Prawdziwy pogodowy armagedon dotarł do Warszawy. Przed godziną 10 nad stolicą rozpętała się koszmarna burza. Grzmoty, błyski i przeraźliwie silny wiatr dają o sobie znać. Mieszkańcy Warszawy skarżyli się na przerwy w dostawach prądu. Problemy z energią elektryczną występowały w wielu dzielnicach stolicy - m.in. na Pradze, Wawrze, w Rembertowie i na Białołęce.

Koszmarna pogoda zawitała w poniedziałek w stolicy. Oprócz silnych wiatrów Warszawę odwiedził totalny kataklizm. Sypał śnieg, grzmiało i błyskało. Sytuacja była niezwykle poważna. Mieszkańcy stolicy skarżyli się na przerwy w dostawach prądu. Energię elektryczną odcięło m.in. na Pradze-Południe i Białołęce, a także w Choszczówce, Falenicy, Miedzeszynie, Radości i Nadwiślu oraz na Okęciu. Bez prądu byli również mieszkańcy miejscowości Opacz Wielka i Załuski. Większość awarii została już usunięta.

Warunki na drogach są tragiczne. Przez śnieżną zamieć praktycznie nic nie widać. Kierowcy muszą zachowywać szczególną ostrożność. Kto nie musi, lepiej niech nie wychodzi z domu. Pogodowy armagedon nie odpuszcza zbyt szybko. Polscy Łowcy Burz oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydają ostrzeżenia drugiego stopnia.

Straż pożarna odnotowała już pierwsze interwencje związane ze skutkami silnych wiatrów. Tylko od godz. 8 do 10 w Warszawie strażacy interweniowali już 15 razy.

"Od 8.00 do 10:00 na trenie woj. maz. odnotowano 184 zdarzenia atmosferyczne (silne wiatry), najwięcej: 17 - pow. ciechanowski, 15 - Warszawa, 12 - pow. mławski, 12 - pow. płoński. Brak poszkodowanych. Zdarzenia dot. oberwanych konarów, banerów reklamowych, 5 naderwanych dachów" - podaje na Twitterze Mazowiecka Straż Pożarna.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?
Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE