Pojechali do Budapesztu zamiast do Terespola. Chaos na Dworcu Gdańskim

i

Autor: Art Service

Nie do wiary!

Pojechali do Budapesztu zamiast do Terespola. Chaos na Dworcu Gdańskim. PKP: "Jest nam przykro"

2023-04-11 10:13

Takie pomyłki zdarzają się zazwyczaj jedynie w filmach komediowych. Tym razem jednak scenariusz napisało PKP, a pasażerom wcale nie było do śmiechu. Wsiadający do pociągu do Terespola na dworcu Warszawa Gdańska zorientowali się, że to kurs do Budapesztu. W sieci zawrzało, a spółka zabrała w tej sprawie głos. - Jest nam bardzo przykro – napisali w mediach społecznościowych kolejarze.

Warszawa. Zamiast do Terespola pojechali na Węgry. Kuriozalna pomyłka na Dworcu Gdańskim

Kuriozalna pomyłka zdarzyła się w Niedzielę Wielkanocną, 9 kwietnia. Przed godz. 20 ze stacji miały odjechać dwa pociągi dalekobieżne. Oba w kompletnie różnych kierunkach. Jeden do Terespola pod granicą Białoruską, a drugi do stolicy Węgier, Budapesztu. Tymczasem komunikaty głosowe skierowały pasażerów jadących do wschodniej Polski na peron, z którego odjeżdżał pociąg na Węgry!

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą Twittera. Jeden z pasażerów opisał stałą sytuację zwracając się do PKP Intercity i PKP S.A. - Ile osób dziś zamiast do pociągu o 19:50 do Terespola wsiadło do pociągu do Budapesztu który przez megafony ogłoszony został jako pociąg do Terespola? Kiedy zrobicie coś z błędnymi komunikatami głosowymi na dworcu Warszawa Gdańska? - czytamy we wpisie Mateusza Kaczmarka.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. - Jest nam przykro z powodu tej sytuacji. Zapewniamy, że jako przewoźnik dokładamy starań, aby minimalizować możliwość wystąpienia błędów związanych z treścią komunikatów – odpisała spółka PKP Intercity z oficjalnego konta. Nie wiadomo ilu pasażerów pomyliło przez to pociągi i pojechało na Węgry.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany