Policjanci jeżdżą odnowionymi radiowozami! Samochody aż się błyszczą! [ZDJĘCIA]

i

Autor: POLICJA

Radiowozy będą miały nowe oznakowanie. Kiedy zobaczymy je na warszawskich ulicach?

2022-04-28 18:00

Komenda Główna Policji zaprezentowała nowe oznakowanie radiowozów. Samochody aż lśnią! Odnowione pojazdy mają być bardziej widoczne, lepiej oświetlone i uzupełnione dodatkowymi elementami graficznymi. Pierwsze takie radiowozy zobaczymy już niedługo w stolicy! Podoba wam się ich nowa odsłona?

W czwartek (28 kwietnia) rozpoczął się kolejny dzień Targów Polsecure w Kielcach. Zwiedzający mieli szansę zobaczyć na własne oczy prawdziwy sprzęt policyjny, zapoznać się z planowanymi inwestycjami i modernizacją policji. Najważniejszym punktem była jednak prezentacja nowego oznakowania radiowozów funkcjonariuszy policji.

Jak wyglądają nowe pojazdy? Po pierwsze, zwiększy się na nich liczba sygnałów świetlnych. Wcześniej radiowozy miały ich 10, teraz każdy zostanie zaopatrzony w 20 kolejnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolumny wojskowe na drogach Mazowsza. Wojsko Polskie zwraca się z pilnym apelem

Zmieni się również wzór oznakowania. Wprowadzone zostaną dodatkowe elementy odblaskowe w postaci fluorescencyjnych pasów barwy żółto-zielonej. Co więcej, zmiany nie zostaną wprowadzone tylko na radiowozach, odnowiony zostanie również wygląd wszystkich motocykli policyjnych.

Wszystkie samochody i motocykle, które będziemy kupować w tym roku, będą oznakowywane według nowych zasad. Nie będziemy przemalowywać starych radiowozów. Polska policja ma tak dużo pojazdów, że nas po prostu na to nie stać. Inwestujemy w bezpieczeństwo i nowe pojazdy, które będą oznakowane według nowego wzoru – przekazał nadinp. Dariusz Augustyniak, I zastępca Komendanta Głównego Policji.

Nowe radiowozy. Policja pokazała je w Targach Kielce
Sonda
Czy polska policja nadużywa siły?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE