METAMORFOZA

Central Park w Warszawie. Po remoncie Pole Mokotowskie wygląda jak z bajki

2024-04-17 16:25

Odnowione Pole Mokotowskie w Warszawie przypomina Central Park w Nowym Jorku. Park jest nie do poznania. Przez długi czas teren był rozkopany i spacer w nim nie należał do najprzyjemniejszych, jednak wiosną 2024 roku z pewnością zaroi się w nim od zwiedzających. Zobacz zachwycające zdjęcia z nowego Pola Mokotowskiego.

Warszawa. Odnowione Pole Mokotowskie przypomina Central Park w Nowym Jorku

Pole Mokotowskie w Warszawie przeszło niesłychaną metamorfozę. Przez ostatnie lata było w przebudowie, która pochłonęła zawrotne 40 mln złotych. Oficjalnie park oddano do użytku w grudniu 2023 roku.

Przez okres prowadzenia prac budowlanych góry piachu, wystające rury czy metalowe płoty nie sprzyjały relaksującym spacerom po Polu Mokotowskim. Wiosną 2024 roku to się zmieni. Rośliny zakwitły i nareszcie w pełnej krasie widać efekt remontu.

Pole Mokotowskie jak wielka kopalnia piasku. Staw zmienia się nie do poznania

Mieszkańcy Warszawy są zachwyceni i tego nie ukrywają. Po zdjęciami w mediach społecznościowych miasta stołecznego nie brak pochwał. Porównują Pole Mokotowskie do Central Parku w Nowym Jorku.

  • Dzisiaj byłam na spacerze. Na Polach bliżej metra Politechnika królują kwitnące drzewa owocowe na drugich morze różnych odmian tulipanów . Zachęcam do spacerów. Jest bajkowo.
  • Warszawa zmienia się w Nowy York
  • Zupelnie Central park w NY
  • Warszawski mini Central Park :)SUPER! oby więcej miejsc zielonych lub nasadzień drzew w betonie:)

Pole Mokotowskie po remoncie. Co się zmieniło?

"Główna zmiana to naturalizacja stawów. Zamiast 16 tys. mkw betonu mamy nowy układ wodny z roślinnością szuwarową, który daje schronienie zwierzakom. Do tego drewniane podesty, nowe nasadzenia i miejsca do aktywnego spędzania czasu. Jest plenerowa siłownia, miejsce dla rolkarzy, stojaki na rowery i pniaki do wspinaczki. Jest ogród biocenotyczny i sensoryczny, dwa oczka wodne dla czworonogów i nawet hotele dla owadów. I kwiaty! Dużo pięknych, kolorowych okazów" - tak zmiany opisuje miasto. 

Zobacz poniżej galerię z zachwycającymi zdjęciami z odnowionego Pola Mokotowskiego. Podoba Ci się ta metamorfoza?

Sonda
Podoba Ci się Pole Mokotowskie po remoncie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki