Pomnik Lecha Kaczyńskiego oblany farbą. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego

i

Autor: Bartosz Krupa/East News; Materiały prasowe/KMP w Siedlcach Pomnik Lecha Kaczyńskiego oblany farbą. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach oblany farbą. Policja publikuje wizerunek sprawcy

2022-07-04 11:53

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach został ponownie zdewastowany w nocy 30 czerwca. Siedlecka policja opublikowała wizerunek sprawcy i prosi o pomoc wszystkich, którzy są w stanie rozpoznać osobę z fotografii. Rok wcześniej, w tym samym miejscu, doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy, naprawianiem szkód zajęło się miasto. Jak będzie teraz?

W Siedlcach zniszczono pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Znajdujący się przy zbiegu ul. Wojskowej i Cmentarnej w Siedlcach pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego został zdewastowany przez nieznanego sprawcę. Mężczyzna, którego wizerunek opublikowała siedlecka policja, oblał monument srebrną farbą.

W trakcie tego przestępstwa, widoczny na zdjęciach mężczyzna dokonał znieważenia obelisku poprzez jego pomalowanie. W związku z powyższym, jeżeli ktoś z Państwa rozpoznaje osobę z fotografii, proszony jest o kontakt z KMP w Siedlcach pod nr tel. 47 707-23-60 lub 112 – przekazuje nadkom. Agnieszka Świerczewska. Jak się dowiadujemy od policjantki, miejsce jest objęte miejskim monitoringiem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tajemnicza śmierć matki i dwóch synów w Siedlcach. Porażające ustalenia prokuratury

Pomnik Lecha Kaczyńskiego rok temu również został zdewastowany

Do podobnej sytuacji doszło rok temu, wówczas, naprawą szkód zajęło się miasto. Czyli można wprost powiedzieć, że składali się na to wszyscy mieszkańcy Siedlec. W tym przypadku może być identycznie.

Jak możemy przeczytać w Kodeksie Karnym, za znieważanie pomnika lub innego miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, osoba, która dopuściła się takiego czynu, może oczekiwać na grzywnę lub karę ograniczenia wolności.

Pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego został sfinansowany przez osoby prywatne i został postawiony w Siedlcach 28 września 2014 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Masakra pod Siedlcami. 24-letnia Kasia zginęła w Dzień Kobiet w małej corsie. Życie stracił też 36-latek

Zniszczony pomnik Zwycięskiej Armii Radzieckiej
Sonda
Czy należy karać za brak szacunku dla pomników?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE