Będzie zielony deptak

Posadzą drzewa na Chmielnej! Konserwator zabytków jednak zgodził się na zmiany

2022-10-02 15:01

Warszawscy urzędnicy pokazali jakie zmiany planują na ulicy Chmielnej. W swoim poście w mediach społecznościowych porównali obecny stan słynnego deptaku z tym, gdy pojawi się na nim zieleń. Wcześniej inwestycja stała w miejscu przez wątpliwości co do sadzenia drzew u Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ostatecznie udało się jednak uzyskać wszystkie potrzebne zgody na zazielenienie ulicy.

Jest zgoda na szpaler drzew na Chmielnej

Na Facebooku stołeczny ratusz opublikował zdjęcia obecnej ulicy Chmielnej i wizualizacje, na których deptak aż kipi od zieleni i wysokich rozłożystych drzew. - Niedawno otrzymaliśmy pozytywną opinię Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ws. planowanych zmian – czyli – jest zgoda na zieleń na Chmielnej! Drzewa, zieleń, miejsca do wypoczynku – będzie elegancko! - słyszymy od Moniki Beuth – rzeczniczki miasta.

Wątpliwości konserwatora rozwiane podczas "Merytorycznego dialogu" 

Wcześniej wątpliwości co do zwycięskiego projektu miał Jakub Lewicki – mazowiecki konserwator, który zalecał, by nasadzenia drzew pojawiły się jedynie na bocznych placykach, a nie na samej Chmielnej. Około rok trwały w tej sprawie rozmowy z włodarzami Warszawy. Ostatecznie najwidoczniej prezydentowi udało się przekonać konserwatora do swojej koncepcji. - Dziękuję prof. Lewickiemu za merytoryczny dialog – skomentował Rafał Trzaskowski. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace modernizacyjne.

Nowe oblicze ulicy Chmielnej. Urzędnicy wybrali projekt
Sonda
Czy popierasz zmiany w centrum Warszawy proponowane przez Rafała Trzaskowskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają