Poważne utrudnienia

Przebudowa DK61. W związku z budową wiaduktu kolejowego drogowcy wprowadzą ruch wahadłowy na dwa tygodnie

2022-10-02 14:01

Trwa modernizacja ostatniego zaległego odcinka Drogi Krajowej numer 61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem. Jezdnia jest poszerzana do dwóch pasów w każdym kierunku. W ramach rozbudowy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad buduje również nowy wiadukt kolejowy w Wieliszewie. Zaplanowane prace wymagają wprowadzenia na najbliższe dwa tygodnie ruchu wahadłowego w tym rejonie, z wyłączeniem weekendów.

Ruch wahadłowy na DK61. Dwa tygodnie utrudnień

Przez kolejne dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku (3-7 i 10-14 października) w rejonie wiaduktu wyłączony zostanie z ruchu 1 pas. Oznacza to, że ruch odbywać się będzie wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną, w czasie szczytów komunikacyjnych kierowany ręcznie – przekazała rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA. Prędkość na wylotówce zostanie ograniczona do 50 km/h. Harmonogram wyłączenia pasa ruchu zakłada: od 3 do 7 października zamknięty pas w stronę Legionowa, od 10 do 14 października zamknięty pas w stronę Zegrza.

Prace przy wiadukcie. Kiedy reszta robót?

Wykonawca będzie demontował szalunki i zabezpieczał spód ustroju nośnego konstrukcji obiektu przed korozją. Ponadto montowany będzie kolektor. Trwają prace związane z odwodnieniem obiektu. Pozostaje do wykonania odtworzenie torów, sieci: sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych oraz roboty wykończeniowe. Na pozostałym odcinku DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem prace będą mogły ruszyć po pozyskaniu decyzji o Zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej (ZRID). W tej sprawie Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie administracyjne. - Szacujemy, że decyzję otrzymamy na przełomie 2022/2023 – stwierdziła rzeczniczka GDDKiA.

Poszerzenie DK61. Ostatni etap

Modernizacja 4,5-kilometrowego odcinka istniejącej drogi krajowej nr 61 to kolejny etap prac. Ostatni poszerzony odcinek w Legionowie został udostępniony kierowcom w lipcu 2021 roku. W ramach obecnych prac drogowcy rozbudują jezdnię pomiędzy Legionowem a Zegrzem do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powstaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa drogowego.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają