Drogowcy zaczynają poszerzanie wylotówki do Zegrza! Wyburzą most kolejowy

2022-06-23 10:30
Drogowcy zaczynają rozbudowę wylotówki do Zegrza! Wyburzą most kolejowy
Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Drogowcy zaczynają rozbudowę wylotówki do Zegrza! Wyburzą most kolejowy

Drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzyskali pierwszą decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla rozbudowy drogi krajowej numer 61. Chodzi o odcinek między Legionowem a Zegrzem, który jako jedyny na tej trasie pozostał wąski i z niebezpiecznym poboczem. Co się zmieni na trasie?

W ramach umowy wykonawca rozbuduje 4,5 km istniejącej drogi krajowej nr 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Tak jak niedawno – w lipcu 2021 roku - drogowcy zrobili na tej trasie na legionowskim odcinku. Powstaną drogi dojazdowe, na skrzyżowaniach stanie sygnalizacja świetlna, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie bezkolizyjny węzeł z estakadami.

Wyburzą wiadukt kolejowy

GDDKiA rozpocznie inwestycję od demontażu starego wiaduktu kolejowego, biegnącego nad DK61. To z pewnością spowoduje duże utrudnienia dla kierowców, bowiem droga będzie całkowicie zamknięta między 4 lipca (od godz. 00:01) a 6 lipca (do godz. 23:59). Podstawowy objazd poprowadzony będzie przez miejscowość Wieliszew, ulicą Nowodworską i Modlińską. Oddzielne objazdy będą obowiązywały ciężarowe. 

Uwaga kierowcy - będzie ruch wahadłowy

Jak drogowcy skończą burzenie, wprowadzą ruch wahadłowy na trasie. Taka sytuacja potrwa do 13 lipca. W pozostałym okresie trwania inwestycji, ruch odbywał się będzie po istniejącej jezdni, a następnie zostanie przekierowany na nowo wybudowaną drogę tymczasową.

Pociągi przestaną jeździć

Prace będą miały również wpływ na funkcjonowanie transportu kolejowego. Od 1 lipca do 31 października zamknięty będzie tor pomiędzy Wieliszewem a Radzyminem wraz z wyłączeniem napięcia sieci trakcyjnej. Przewoźnicy kolejowi zapewnią komunikację zastępczą.

Dwa lata robót drogowych

Drogowcy podpisali umowę i projekt na rozbudowę wylotówki w grudniu 2020 roku. Wykonawca, konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki i TORPOL, dostanie za te zadanie 195 mln zł. Prace mają potrwać do drugiego kwartału 2024 roku.

Sonda
Czy remonty dróg w Warszawie są potrzebne?
Drogowcy biorą się za poszerzanie wylotówki na Mazury. Będą poważne utrudnienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE