Potężna wichura nad Warszawą! Synoptycy ostrzegają, to będzie niebezpieczny weekend

2022-01-28 8:29
Śnieżyca
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Śnieżyca

W piątek (28 stycznia) do Warszawy rano zawitała niebezpieczna aura. IMGW wydało komunikat ostrzegający przed silnym wiatrem. Gwałtowne podmuchy powietrza mogą osiągać nawet 90 km/h! Taka wichura może dokonać poważnych zniszczeń i łamać drzewa. Meteorolodzy apelują o ostrożność i unikanie przebywania na zewnątrz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla Warszawy i wszystkich okolicznych powiatów. Synoptycy przewidują najgorszy scenariusz nad ranem. - Na zaznaczonym obszarze występuje silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami do 60-70 km/h. Nad ranem przejściowo możliwe porywy do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W dalszej części dnia wiatr może nadal osiągać w porywach do około 70 km/h – przekazali w prognozie synoptycy.

Wichura przygnała nad Warszawę deszczowe chmury, dlatego uwaga kierowcy! Na drogach panują trudne warunki i może być ślisko.

To jednak nie koniec, bo silny wiatr może nawiedzić Warszawę także w dalszej części weekendu. Silnie podmuchy powietrza mogą zaskoczyć mieszkańców w sobotę i niedzielę. Prognozowany wiatr może osiągać prędkość powyżej 40 km/h. Należy śledzić aktualne prognozy i ostrzeżenia IMGW.

Potężna wichura nad Warszawą

Poprzednia wichura w Warszawie dokonała wielu zniszczeń. 17 stycznia silny podmuch wiatru wywrócił ciężarówkę. 

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE