IMGW: Zamknijcie okna, zaraz się zacznie. Nad Warszawę nadchodzi ogromna wichura

2021-11-19 20:10
IMGW: Zamknijcie okna, zaraz się zacznie. Nad Warszawę nadchodzi ogromna wichura
Autor: archiwum se.pl IMGW: Zamknijcie okna, zaraz się zacznie. Nad Warszawę nadchodzi ogromna wichura

Alert IMGW pierwszego stopnia! W Warszawie znów będzie mocno wiało. Meteorolodzy zapowiadają, że wiatr może osiągnąć prędkość nawet 80 km/h. Taka wichura stwarza duże ryzyko, może łamać drzewa i porywać niezabezpieczone przedmioty.

Wszystko zacznie się w piątek, o godzinie 19. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o silnym wietrze dla połowy kraju. Alert obejmuje również woj. mazowieckie, w tym Warszawę. Wiatr ma osiągać dużą prędkość. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu - napisał instytut w ostrzeżeniu. Niebezpieczna aura utrzyma się do godziny 4 rano w sobotę, 20 listopada. Do tego czasu należy mieć się na baczności, wiatr może powodować uszkodzenia budynków, łamać gałęzie i paraliżować komunikację miejską. 

Wichury znowu nawiedzają Warszawę

Poprzednia jesienna nawałnica miała miejsce w stolicy w piątek 22 października. Groźne podmuchy wyrządziły wtedy spore szkody. Mur runął na kobietę, a znak drogowy przewrócił się na staruszkę. 

Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE