Drogowy paraliż w Warszawie. Gigantyczne korki, wszystko stoi

2021-11-19 14:53

Fatalne wiadomości dla warszawskich kierowców. W pobliżu placu Zawiszy na Ochocie trwa prawdziwy komunikacyjny armagedon. Ulice są kompletnie zablokowane. Według świadków na miejscu jest mnóstwo policji. Wszystko w związku z przejściem strajku klimatycznego. Z kolei na Moście Siekierkowskim doszło do poważnego zdarzenia, na trasie utworzył się ogromny korek.

Policja przekazała, że utrudnienia trwają od godziny 11. - Zabezpieczamy zgromadzenia, na dzień dzisiejszy mamy zarejestrowane osiem takich wydarzeń. Utrudnienia mogą potrwać przynajmniej do godziny 15 - przekazała stołeczna policja. Paraliż w okolicach pl. Zawiszy ma związek z protestem klimatycznym. Aktywiści wyrażają swoje niezadowolenie z podpisanego podczas szczytu klimatycznego COP 26 porozumienia. Jak podaje portal tvn24.pl, w proteście biorą udział głównie młodzi ludzie. 

Zgromadzenie rozpoczęło się o 11:20 pod pomnikiem Jazdy Polskiej oraz na pobliskim Polu Mokotowskim. Tłum ruszył następnie Trasą Łazienkowską, by manifestować pod siedzibą Ministerstwa Klimatu i Środowiska na ul. Wawelskiej. Następnie udali się ulicami Ochoty w stronę ronda Daszyńskiego, kompletnie paraliżując ruch samochodów i komunikacji miejskiej.  

Młodzież ma dość bezczynności

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbywa się pod hasłem "3 dekady bezczynności". Odnosi się ono do niezadowolenia z opieszały działań rządów na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat. - Nie możemy sobie pozwolić na kolejne 30 lat bierności - napisali aktywiści na swoim profilu facebookowym. 

Samochód wjechał w barierki

Do kompletnego paraliżu doszło tez na Trasie Siekierkowskiej. Na moście zderzyły się samochody, w wyniku czego kia uderzyła w barierki. - Dostaliśmy zgłoszenie o godzinie 14:36. Na miejscu udzielana jest pomoc kobiecie, jest straż pożarna i pogotowie ratunkowe - powiedział kpt. Wojciech Kapczyński z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Sonda
Czy popierasz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki