Koniec dyskryminacji mniejszych zawodów medycznych

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Koniec dyskryminacji mniejszych zawodów medycznych

Potężne siły policji pod Ministerstwem Zdrowia. Tym razem protestują fizjoterapeuci [ZDJĘCIA]

2021-03-17 12:24

„Koniec z dyskryminacją mniejszych zawodów medycznych” - brzmi jedno z haseł jakie głosi tłum lekarzy zebrany przed gmachem Ministerstwa Zdrowia na ulicy Miodowej. Fizjoterapeuci i diagności przyjechali w środę do Warszawy z całej Polski. Medycy walczą o wyższe płace. Na ten temat trwają rozmowy polityków. Nasz reporter zaobserwował, że policja spisuje wszystkich protestujących, którzy nielegalnie tworzą zbiorowisko.

Ulica Miodowa jest przejezdna, jednak protestujący fizjoterapeuci są rozciągnięci po obu stronach na chodniku. Jest ich 300 może 400 osób - zrelacjonował reporter „Super Expressu” Sebastian Wielechowski. 

Według przekazanych przez niego informacji protestujący blokują całkowicie chodnik. Przy tym gromadzą się w skupiskach nie zachowując bezpiecznego dystansu społecznego. Na to reagują policjanci. - Wszystko odbywa się narazie spokojnie, jednak mundurowi spisują wszystkich uczestników protestu, którzy nie zachowują dystansu. Widzę tu około 50 funkcjonariuszy i kilkanaście radiowozów - dodał Sebastian Wielechowski. 

Medycy przyjechali pod gmach Ministerstwa Zdrowia z uwagi na to, że dziś mają tam się toczyć rozmowy na temat zarobków tzw. mniejszych zawodów medycznych typu fizjoterapeuta czy diagnosta. - Chcemy by nas w końcu doceniono. To my pomagamy wrócić do sprawności pacjentom po operacji czy chorobie. Koniec z dyskryminacją - usłyszał nasz reporter od jednego z fizjoterapeutów. 

Protest odbywa się w pokojowych warunkach. Na ul. Miodowej nie ma na razie utrudnień w ruchu. 

Protest fizjoterapeutów w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE