Poważna awaria w metrze. Poranny koszmar dla pasażerów w Warszawie

i

Autor: Marek Zieliński / Super Express Poważna awaria w metrze. Poranny koszmar dla pasażerów w Warszawie

Poważna awaria w metrze. Poranny koszmar dla pasażerów w Warszawie

2021-10-29 7:20

Pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej muszą się liczyć z ogromnymi utrudnieniami o poranku. Na drugiej linii metra doszło do poważnej awarii. Jej skutkiem jest dużo rzadsze kursowanie pociągów. Uruchamiana jest zastępcza komunikacja naziemna - poinformowało o poranku Warszawski Transport Publiczny.

W piątek, 29 października, chwilę po godzinie 7 doszło do awarii na stacji metra Księcia Janusza na Woli. Pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy jadą w kierunku Woli lub odwrotnie muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami. Pociągi metra kursują bowiem zdecydowanie rzadziej. 

- Z powodu awarii rozjazdów na stacji Księcia Janusza występują utrudnienia w kursowaniu pociągów linii M2. Na odcinku Księcia Janusza - rondo Daszyńskiego pociągi kursują ze zmniejszoną częstotliwością - poinformowała chwilę po 7 Anna Bartoń, rzecznik prasowa warszawskiego metra. 

W związku z awarią w metrze, wydłużono kursowanie linii 714, 719 i 729. Autobusy kursują dodatkowo po trasie: Metro Księcia Janusza - Górczewska - Płocka - Kasprzaka - rondo Daszyńskiego. Warszawski Transport Publiczny zaznaczył, że trwa uruchamianie dodatkowej, zastępczej komunikacji naziemnej. 

To kolejna poważna awaria w warszawskim metrze. Kilka dni temu przed wjazdem na stację Politechnika zepsuł się jeden ze składów. Chwilę później doszło do dużej awarii energetycznej. Pociągi nie kursowały na centralnym odcinku pierwszej linii metra przez kilka godzin.

Awaria w metrze. Pociągi nie kursują
Sonda
Czy w Warszawie jest wystarczająco stacji metra?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany