Powiat otwocki w strefie czerwonej! Co to znaczy dla mieszkańców?

2020-10-01 17:50 Mateusz Nadworski
OTWOCK - TO MIASTO JEST ZAGROŻONE
Autor: Shutterstock

Wskaźnik zakażeń koronawirusem w powiecie otwockim zaczął przerażająco rosnąć. W ostatnich dniach był to obszar objęty strefą żółtą. W czwartek, 1 października odnotowano tam 187 przypadków zachorowań. Po takiej informacji ministerstwo zdrowia poinformowało o tym, że powiat trafił do strefy czerwonej.

Od początku września w Otwocku sanepid odnotowywał gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że powiat otwocki znalazł się w żółtej strefie! Sytuacja z każdym dniem się pogarszała. W krótkim czasie odnotowano gwałtowny wzrost zachorowań. Przybyło 187 zakażonych. Ministerstwo Zdrowia postanowiło podjąć stanowcze kroki i w czwartek, 1 października, ogłosiło, że powiat został objęty czerwoną strefą. Oznacza to, że mieszkańcy muszą przestrzegać nowych obostrzeń, które zaczną obowiązywać od soboty, 3 października.

Liczba zakażonych DRASTYCZNIE ROŚNIE, a... Warszawa bez żółtej strefy!

Obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Na zabawach weselnych i innych podobnych imprezach rodzinnych przebywać będzie mogło maksymalnie 50 osób z wyjątkiem obsługi. Wydarzenia sportowe nie będą mogły mieć publiczności. Na siłowniach będzie obowiązywał limit osób. Jedna na 10 mkw. W kinach będzie mogło przebywać 25 proc. publiczności. Wszystkie wydarzenia kulturalne muszą zostać odwołane. Restauracje muszą wprowadzić limit jednej osoby na 4 mkw. Klienci będą musieli zakrywać usta i nos do czasu zajęcia swoich miejsc. Dodatkowo wszelkie lokale będą mogły funkcjonować maksymalnie do godz. 22.

Przestaliśmy ufać Trzaskowskiemu? Jest nowy sondaż poparcia dla polityków

W salonach kosmetycznych i fryzjerskich będzie mogła przebywać obsługa i jedynie obsługiwani klienci. Komunikacja miejska zostanie objęta limitem osób w postaci 50% miejsc siedzących. Sklepy, bazary i targowiska będą musiały wprowadzić nakaz zakrywania ust i nosa, noszenia rękawiczek i stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Warszawa: Wszedł zamówić pizzę na Żoliborzu, a zwinął co innego... Na szczęście udało się go złapać

Super Raport 01.10 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Jan Kanthak - Solidarna Polska oraz dr Paweł Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.