Powiedział mamie, że chce zginąć. Wziął rower i zniknął. Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy

i

Autor: shutterstock

„Pamiętaj, nie jesteś sam!”

Powiedział mamie, że chce zginąć. Wziął rower i zniknął. Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy

2023-02-21 6:21

Szybka i przemyślana decyzja policjantów oraz skuteczne przeczesanie terenu miasta pomogły zapobiec przerażającej tragedii. Funkcjonariusze uratowali 17-letniego chłopaka przed targnięciem się na swoje życie. – Jechał właśnie na torowisko, aby rzucić się pod pociąg – mówiła podkom. Ewelina Radomyska z siedleckiej policji.

Siedlce. Matka poprosiła policjantów o pomoc. Jej syn chciał popełnić samobójstwo

Na komendę zadzwoniła zdenerwowana matka, która powiedziała, że jej 17-letni syn oświadczył, że chce ze sobą skończyć i wyszedł z domu – opowiada policjantka.

Dyżurny szybko wysłał patrole w okolice miejsca zamieszkania nastolatka. W trakcie patrolowania ulic policjanci skontaktowali się telefonicznie z kobietą, która oznajmiła, że syn wrócił na chwilę do domu, zabrał rower i ponownie wyszedł z domu.

Informację przekazano do wszystkich partoli w mieście, co przyniosło szybki rezultat i na jednej z ulic zauważono rowerzystę wyglądem odpowiadającym opisowi przekazanemu przez zgłaszającą – dodaje dalej podkom. Radomyska.

Policjanci zatrzymali chłopaka. 17-latek wielokrotnie powtarzał im, że ma już dosyć wszystkiego i chce ze sobą skończyć. Jechał właśnie na torowisko, aby rzucić się pod pociąg.

Funkcjonariusze za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce karetkę.

Pamiętaj! Nie jesteś sam!

 Jeśli czujesz się źle, masz zdecydowanie przedłużający się zły nastrój, obniżoną samoocenę i myśli, że masz wszystkiego dosyć poproś o pomoc! Na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Pamiętaj! Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112!

Samobójstwo - ramka pomocowa

i

Autor: materiały prasowe
Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany