Powstanie największy park w Warszawie. Znamy lokalizację!

i

Autor: UM.WARSZAWA.PL Powstanie największy park w Warszawie. Znamy lokalizację!

Powstanie największy park w Warszawie. Znamy lokalizację!

2022-06-09 21:33

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, podjął decyzję o utworzeniu Parku Naturalnego Golędzinów. To będzie największy park w stolicy! Obejmie swoim obszarem teren wzdłuż Wisły na Pradze-Północ. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowego miejsca przeznaczonego do wypoczynku i obserwacji przyrody!

Warszawa będzie miała nowy park – Park Naturalny Golędzinów! – Ruszamy z uzgodnieniami oraz zabezpieczeniem środków na przygotowanie inwestycji – zapowiedział Rafał Trzaskowski.

Park będzie miał powierzchnię ponad 90 boisk piłkarskich. Będzie to naturalny park miejski z cudowną nadwiślańską panoramą i różnorodną roślinnością.

– Wszystko to odbędzie się z największym szacunkiem dla przyrody, która w tym miejscu jest i będzie najważniejsza – dodał prezydent.

Park powstanie na terenie Pragi-Północ, w miejscu które rozciąga się wzdłuż koryta Wisły. Od wschodu ograniczony będzie wałem przeciwpowodziowym, a na zachodnim skraju stromą skarpą wiślaną. Wejście do parku planowane jest na wysokości Pawilonu Edukacyjnego Kamień przy Wybrzeżu Puckim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najlepsze uczelnie świata. Gigantyczny awans warszawskich uczelni w międzynarodowym rankingu

Jeszcze w bieżącym roku miasto ogłosi konkurs architektoniczny, który pozwoli na wybór wykonawcy. Następnie po uzyskaniu wszystkich uzgodnień rozpoczną się prace budowlane. Ich zakres obejmie między innymi wykonanie elementów małej architektury oraz wytyczenie ścieżek i przejść na terenie parku.

– Planowany Park Naturalny Golędzinów znajduje się w granicy Obszaru Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły oraz Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu – czytamy w oficjalnym komunikacie ratusza.

CZYTAJ TEŻ: Wydał ponad 20 milionów złotych na najdroższy apartament. Kim jest właściciel?

Nowe czarne punkty wodne na Mazowszu! Groza na kąpieliskach
Sonda
Lubisz spacerować po Warszawie?