Powstanie Warszawskie. Tak Warszawa uczci BOHATERÓW. Zobacz naszą specjalną GALERIĘ

2020-08-01 5:00
Tak Warszawa uczci bohaterów
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPEREXPRESS Tak Warszawa uczci bohaterów

Maseczki albo przyłbice na twarz i ruszamy w weekend na obchody Powstania Warszawskiego! 76, rocznica powstańczego zrywu, choć odbywa się w nietypowych warunkach epidemii, niewiele się różni od tych poprzednich. Nie będzie tradycyjnego Marszu Mokotowa ani tłumnie śpiewanych powstańczych piosenek na pl. Piłsudskiego. Ale są inne formy uczczenia bohaterów. Zobacz jakie i kiedy w naszej SPECJALNEJ GALERII!

- Uczcijmy powstańców godnie i dostojnie – apeluje szef Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski.

W sobotę, 1 sierpnia, przed Godziną „W”, o godz. 14 prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski na uroczystości w Parku Powstańców Warszawy na Woli zasadzi drzewo w miejscu budowy Izby Pamięci. W korzeniach drzewa wkopany zostanie akt erekcyjny Izby. Na terenie Izby upamiętnione będą powstańcze losy cywilnej ludności Warszawy, w tym zbrodnie okupanta na Woli.

Budowa Izby Pamięci to inicjatywa Wandy Traczyk-Stawskiej i kierowanego przez nią Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Wydarzenie można śledzić online – będzie transmitowane na profilu Warszawy na Facebooku.

W niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 10 na skwerze przy zbiegu ulic Karowej i Browarnej  rozpocznie się uroczystość odsłonięcia pomnika kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona”, uczestnika Powstania Warszawskiego i budowniczego powojennej Warszawy. Wezmą w niej udział prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski, członkowie rodziny kpt. Jankowskiego, przedstawiciele powstańców, władz i organizatorów.

Tutaj można przyjść osobiście.

Ale to tylko wybrane elementy obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego.

DOKĄD SIĘ WYBRAĆ, BY ODDAĆ HOŁD BOHATEROM? ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE