Jęzory ognia w bloku na Gocławiu. Balkon wieżowca płonął jak pochodnia

2022-05-20 18:00
Pożar bloku na Gocławiu. Balkon wieżowca stanął w ogniu
Autor: Tadeusz Mróz Pożar bloku na Gocławiu. Balkon wieżowca stanął w ogniu

Groźny pożar w bloku na Gocławiu. Płomienie i dym buchały z balkonu na 7 piętrze budynku. Strażacy walczyli z ogniem zarówno od wewnątrz, jak i przy pomocy specjalistycznego podnośnika. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie trzeba było również nikogo ewakuować. Mieszkańcy mają jedynie straty materialne.

Pożar na Gocławiu

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły przeraźliwie wyglądający pożar w bloku na Pradze-Południe. Doszło do niego około godziny 13.30 przy ul. Bora Komorowskiego na Gocławiu. - W momencie dojazdu na miejsce stwierdziliśmy rozwinięty pożar balkonu na siódmym piętrze wieżowca. Aby opanować pożar, podaliśmy dwa prądy gaśnicze. Jeden z klatki schodowej, a drugi przy pomocy specjalistycznego podnośnika - przekazał st. kpt. Wojciech Kapczyński z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Wysoka temperatura i popękane okna

W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał. - Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. Ogień spowodował niewielkie zadymienie. Dostał się również do środka mieszkania. Wysoka temperatura spowodowała, że popękały okna w lokalu - dodał strażak.

Zobacz zdjęcia zrobione na miejscu tego groźnie wyglądającego pożaru:

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE