Oszustwo na wnuczka w powiecie pińczowskim

i

Autor: Pixabay

SZOK!

Poznała amerykańskiego chirurga, straciła 13 tysięcy złotych. „Kontakt z internetowym znajomym się urwał”

2023-09-25 21:28

Internetowa znajomość z rzekomym lekarzem mieszkającym w Nowym Jorku zakończyła się dla 45-letniej ciechanowianki utratą 13 tys. złotych. Kontakt z mężczyzną się urwał, a paczka, o której wspominał kobiecie mężczyzna, nie dotarła. 45-latka straciła wszystkie oszczędności. Policjanci raz kolejny ostrzegają przed internetowymi oszustami.

Ciechanów. Miała otrzymać paczkę z niespodzianką z Nowego Jorku. Straciła 13 tys. złotych

Wszystko zaczęło się od znajomości na jednym z portali społecznościowych. Mimo, że 45-latka nie znała mężczyzny, przyjęła jego zaproszenie do grona znajomych. Zaczęli ze sobą rozmawiać za pomocą komunikatora.

Nowo poznany mężczyzna przedstawił się jako lekarz chirurg pracujący w Nowym Jorku. Internetowy znajomy szybko zdobył zaufanie mieszkanki powiatu ciechanowskiego i oznajmił, że wyśle jej „paczkę z niespodzianką”.

Po pewnym czasie kobieta odebrała wiadomość, że pojawiły się nieprzewidziane kłopoty z przesyłką - konieczne było opłacenie cła. 45-latka zgodziła się pomóc mężczyźnie i wysłała na wskazany numer konta 3 tys. złotych − napisała w komunikacie asp. Magda Zarembska z ciechanowskiej policji.

Kobieta otrzymała kolejną wiadomość. Tajemniczy mężczyzna poinformował 45-latkę, że w wysłanej paczce były pieniądze i aby uniknąć odpowiedzialności za „pranie brudnych pieniędzy” konieczne jest wpłacenie większej kwoty. Przestraszona kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami i wykonała kolejny przelew. Uświadomiła sobie, ze padła ofiarą oszustwa, gdy kontakt z internetowym znajomym się urwał, a paczka nie dotarła. W sumie kobieta straciła 13 tys. złotych.

Sonda
Czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny padł kiedyś ofiarą oszustów?