Pożyczki dla przedsiębiorców. Szok! Trzaskowski zabiera 150 pracowników z Urzędu Pracy! Co z wnioskami od przedsiębiorców?

2020-07-14 14:35
Urząd Pracy m. st. Warszawy
Autor: Robert Biskupski Urząd Pracy m. st. Warszawy

Zaledwie dwa dni po wyborach prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o wycofaniu pracowników urzędu miasta, którzy zostali wcześniej oddelegowani, by pomóc Powiatowemu Urzędowi Pracy, zasypanemu tysiącami wniosków o pożyczki dla przedsiębiorców. Co się stało!? Co dalej z rozpatrywaniem wniosków?

„Od połowy maja do dzisiaj rozpatrzyłam kilkaset wniosków o mikropożyczki. Dzisiaj zostaliśmy odwołani z pomocy urzędowi pracy” - poinformowała jedna z urzędniczek warszawskiego samorządu, które od kilku tygodni pomagały w rozpatrywaniu wniosków złożonych w ramach Tarczy antykryzysowej o udzielenie 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki. Niewydolny urząd pracy mnie był w stanie poradzić sobie z odpowiedziami na ponad 100 tysięcy wniosków.

Politycy PiS podnieśli larum. Prezydent Rafał Trzaskowski najpierw obwiniał za to rząd. Później oddelegował do pomocy ok. 150 pracowników. Kilkudziesięciu do samego rozpatrywania wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy a część do usprawnienia systemu informatycznego, który przyspieszył całą procedurę.

Warszawa nie nadążała z rozpatrywaniem wniosków CZYTAJ

JAK RATUSZ URZĘDOWI PRACY POMAGAŁ. PRZECZYTAJ TUTAJ

urząd pracy
Autor: pixabay.com

Dziś oddelegowani pracownicy wracają do swoich „starych” zadań w urzędzie miasta i w dzielnicach. Prezydent podjął decyzję o zakończeniu pomocy. Dlaczego dzień po wyborach? Czy to przypadek? Pracownicy PUP – jak słyszymy nieoficjalnie – też są zaskoczeni.

Ratusz przekonuje, że termin - po wyborach – jest... zupełnie przypadkowy.

- Sytuacja z wnioskami jest już opanowana. Po prostu dalsza pomoc naszych urzędników nie jest konieczna. Nasi pracownicy pomogli rozpatrzyć kilkadziesiąt tysięcy wniosków. Łącznie PUP w Warszawie wypłacił w ramach tarczy antykryzysowej ponad 735 mln zł. Zostało do rozpatrzenia ok. 15 proc. wniosków – mówi nam rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

Zatem warszawski PUP po usprawnieniu systemu ma sobie teraz poradzić już sam z resztą wniosków o mikropożyczki.

GDZIE W WARSZAWIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK O EMERYTURĘ?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE