Progi punktowe do liceów w Warszawie. Zasady rekrutacji 2019

i

Autor: fot. Andre_Grunden / Pixabay License Progi punktowe do liceów w Warszawie. Zasady rekrutacji 2019

Progi punktowe do liceów w Warszawie. Zasady rekrutacji 2019

2019-06-24 15:18

Progi punktowe do liceów w Warszawie, a także informacje rekrutacyjne najlepszych szkół w stolicy. Sprawdź, ile trzeba mieć punktów, aby dostać się do dobrego, warszawskiego liceum.

Od wyników egzaminu gimnazjalnego zależy do jakiego liceum dostanie się uczeń. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Liczą się także dobre oceny na świadectwie, niekiedy udział w olimpiadach, itp.

Kiedy już zdecydujemy się wybrać dla siebie jakieś liceum warto poznać progi punktowe oraz zasady, jakie obowiązują przy rekrutacji do danej szkoły. Progi punktowe do liceów są ustalane indywidualnie przez daną szkołę. Maksymalnie może to być 200 punktów, a taki wynik osiągnie uczeń, który zdobył 100 proc. punktów na egzaminie gimnazjalnym i miła same szóstki ze wszystkich przedmiotów.

W czasie rekrutacji, która odbywa się w okolicy maja kandydat do liceum (i technikum) może wybrać tylko trzy szkoły. Wybiera także klasy. Wyniki podawane są zazwyczaj w lipcu.

Poniżej dostępne są linki do informacji rekrutacyjnych w pierwszych pięciu najlepszych liceach w Warszawie (według rankingu 2019 magazynu "Perspektywy").

Mazowieckie: Kalendarz na rok szkolny 2018/2019 [FERIE, DNI WOLNE, ŚWIĘTA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE