Protest mieszkańców na Pradze-Północ. Boimy się tu mieszkać

2019-08-04 13:32
Protest na Środkowej 23
Autor: Super Express/Marcin Smulczyński

Wyszli na ulicę, żeby pokazać urzędnikom, że drżą o życie swoje i swoich bliskich. Wsparli ich sąsiedzi z innych praskich kamienic.

Kamienica przy ul. Środkowej 23 stała się już niemal symbolem urzędniczej ignorancji. Od lat sypiąca się przechodzi właśnie remont. Robotnicy zdjęli dach, ale w środku wciąż są lokatorzy, którzy w piątek o godz. 17 wyszli na ulicę z transparentami: „Boimy się tu mieszkać”. Mieszkańców kamienicy przy ul. Środkowej 23 wsparli ich sąsiedzi z innym budynków oraz przedstawiciele Komitetu Obrony Praw Lokatorów. - Mieszkańcy mają dość sytuacji, w której są lekceważeni przez ZGN i firmę, która wykonuje ten remont. Lokale są zalewane, a ludzie drżą, że przegniłe stropy w końcu runą na ich głowy – mówi Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów. A mieszkańcy krzyczeli przez megafon: „Mamy dość! Mamy dość! Jesteśmy ludźmi, nie przedmiotami!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE