Protest pielęgniarek w Warszawie. Uwaga na utrudnienia w stolicy [12.05.2021]

i

Autor: Pixabay Protest pielęgniarek w Warszawie. Uwaga na utrudnienia w stolicy [12.05.2021]

Protest pielęgniarek w Warszawie. Konkretne postulaty. Uwaga na utrudnienia

2021-05-12 7:58

Protest pielęgniarek w Warszawie. Już w środę, 12 maja, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych planuje w 18 punktach stolicy protesty pielęgniarek. Jak informuje portal RMF FM pielęgniarki mają protestować w niedużych grupach zachowując zasady reżimu sanitarnego.

Protest pielęgniarek w Warszawie, 12.05.2021

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych planuje przeprowadzić 12 maja w 18 punktach Warszawy protesty pielęgniarek. Zgodnie z zapowiedziami OZZPiP protesty maja odbywać się przed Sejmem przy ulicy Wiejskiej, a także wzdłuż Alej Ujazdowskich - informuje RMF FM. Kolejne grupy pielęgniarek i położnych będą stały w odległości kilkunastu metrów od siebie. Jak przekazuje RMF FM, każda z grup ma być delegacją reprezentującą inny region Polski. W proteście mają wziąć udział przedstawiciele wszystkich województw.

Sprawdź: Totalny armagedon na S8 pod Wyszkowem. Trzy małe kaczuszki doprowadziły do karambolu [ZDJĘCIA]

12.05.2021. Protest pielęgniarek w Warszawie. Chcą większych zarobków

Dlaczego pielęgniarki i położne wyjdą na ulice Warszawy? Powodem są ich zarobki. Pielęgniarki chcą większych zarobków. Jak informuje RMF FM prowadzone są obecnie rozmowy dotyczące tego, jaki ma być kształt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Jak mówią przedstawiciele pielęgniarek i położnych, zależy im na lepszej zachęcie dla młodych. O to, by skłonić ich do wykonywania tego zawodu. "Tym bardziej, że pandemia pokazała - jak podkreślają przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - jak duże są potrzeby" - pisze RMF FM.

Średni wiek pielęgniarki pracującej zawodowo w Polsce wynosi 53 lata. Zgodnie z prognozami przytaczanymi przez MF Fm w roku 2030 wynosić będzie 60 lat.

W poniedziałek Adam Niedzielski, minister zdrowia, ma spotkać się z szefową Związku Pielęgniarek Krystyną Ptok.

Przeczytaj: Co za wstyd! Policjantka przeklejała metki w sklepie, żeby produkty były tańsze

Duda i Morawiecki podczas 40 rocznicy tzw. Wydarzeń Marcowych w Bydgoszcz. Protesty w tle