Szykujcie się!

Protest rolników 27.02.2024 w Warszawie. Policja szykuje dwa pierścienie wokół miasta. "Pełna mobilizacja"

2024-02-27 8:55

Protest rolników w Warszawie niepokoi wszystkich. Jak informuje portal o2.pl, policja szykuje się tego dnia na najgorsze. Nie dość, że stolicę mają zablokować z każdej strony rolnicy, to jeszcze pojawiają się informacje, że do strajku mogą dołączyć górnicy i kibice legii Warszawa. Czy 27 lutego będzie dniem totalnego chaosu?

Protest rolników. Warszawa będzie jak twierdza. Pełna mobilizacja w policji

Protest rolników w Warszawie zbliża się wielkimi krokami. „Marsz gwiaździsty”, jak nazywają go organizatorzy, ma sparaliżować miasto. Rolnicy z całego kraju chcą zablokować drogi prowadzące do miasta. Pierwotnie protest miał odbyć się tydzień wcześniej, 20 lutego. Jednak z uwagi na trwające protesty krajowe, związkowcy przesunęli datę.

Od razu było wiadomo, że policja będzie miała ręce pełne roboty, żeby zabezpieczyć tak ogromną manifestację. Okazuje się jednak, że może być gorzej, niż przypuszczano. - Zapowiadają się, oprócz rolników, także inne grupy. Przy tego typu protestach zawsze jest dużo emocji, więc siły i środki są szacowane adekwatnie do planowanego zgromadzenia – mówi w rozmowie z o2.pl kom. Marta Gierlicka, rzeczniczka prasowa Komendy Stołecznej Policji.

Policja wydała ostrzeżenia. Jedno z nich dotyczy pow. legionowskiego:

Protest rolników, Warszawa 27 luty. Górnicy i kibice dołączą?

Kogo obawiają się policjanci? Jak donosi o2, do rolników mają dołączyć górnicy. Mowa jest nawet o kilkuset związkowcach, którzy chcą przyjechać do Warszawy, żeby walczyć o pieniądze dla swojej branży. Mowa jest też o kibicach Legii, którzy mogą chcieć dołączyć do protestujących.

Policja szykuje dwa pierścienie ochronne wokół miasta. W akcję ma zostać zaangażowanych nawet 4,5 tys. funkcjonariuszy z garnizonu warszawskiego i reszty kraju. Wśród nich będą oddziały prewencji, ale też pirotechnicy i antyterroryści. Oprócz umundurowanych patroli bezpieczeństwa będą strzegli też „tajniacy”.

Sonda
Czy popierasz protest rolników?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki