Pruszków. Policjanci rozpoczęli pościg za podejrzanym. Kierowca był kompletnie pijany

i

Autor: PIXABAY.COM Pruszków. Policjanci rozpoczęli pościg za podejrzanym. Kierowca był kompletnie pijany

Pruszków. Policjanci rozpoczęli pościg za podejrzanym. Kierowca był kompletnie pijany

2022-07-04 9:40

Funkcjonariusze zatrzymali 57-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca nie zareagował na sygnały policjantów. Swoją krótką podróż zakończył uderzając w znaki drogowe i volvo. – Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania – przekazała kom. Karolina Kańka. Mężczyzna usłyszy niedługo zarzuty.

Akcja „Trzeźwy poranek” okazała się sukcesem

W niedzielę, 3 czerwca, pruszkowscy policjanci prowadzili działania w ramach „Trzeźwego poranku”. Na ul. Błońskiej funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli pojazd marki volkswagen. – Kierujący nie zareagował na sygnały policjantów i odjechał w stronę ul. Przejazdowej – przekazała pruszkowska policjantka, kom. Karolina Kańka.

Jego podróż nie trwała zbyt długo, bowiem w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w znaki drogowe i oczekujące na otwarcie szlabanu pojazd volvo.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Auto kilka razy koziołkowało. Za kierownicą pijany ojciec. Pasażerką była jego maleńka córeczka

Zatrzymany kierowca miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Pruszkowscy policjanci zatrzymali kierującego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a badanie alkomatem potwierdziło, że 57-latek jest pijany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie – przekazała policjantka. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymany usłyszy zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu teraz nawet 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany holował pijanego. To nie było jedyne przewinienie kierowców

Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE