Wynajęła charakteryzatorkę i przebrała się za 85-latkę. Chciała wyłudzić mieszkanie warte miliony

i

Autor: Policja Wynajęła charakteryzatorkę i przebrała się za 85-latkę. Chciała wyłudzić mieszkanie warte miliony

Przyszła do notariusza przebrana za staruszkę. Chciała przejąć mieszkanie warte miliony

2022-06-09 7:40

To się nie mieści w głowie! Oszustka przebrała się za staruszkę i próbowała przejąć mieszkanie w Warszawie o wartości 4 milionów złotych! W tym celu wynajęła nawet teatralną charakteryzatorkę, by wyglądać jak 85-letnia właścicielka i przyszła do notariusza z podrobionym dowodem osobistym. Próbowała podpisać pełnomocnictwo, ale wtedy cały plan wziął w łeb. 45-latka wpadła wraz z 51-letnim wspłólnikiem.

Policjanci ze stołecznego Śródmieścia dostali wezwanie do kancelarii notarialnej. Przyszła do niej kobieta podająca się za 85-letnią właścicielkę 100 metrowego mieszkania w samym centrum Warszawy. Chciała podpisać pełnomocnictwo zbycia nieruchomości na wskazaną w piśmie osobę. Gdy pokazała notariuszowi swój dowód osobisty, ten zaczął coś podejrzewać.

Dane w dowodzie się zgadzały, ale zdjęcie już niekoniecznie. - Zdjęcie w rejestrze w porównaniu do tego na przedłożonym dokumencie a przede wszystkim rzeczywistego wyglądu kobiety wzbudziło już sporo wątpliwości. Szybko wyszło na jaw, że dowód osobisty jest podrobiony a 48-latka niezbyt udolnie ucharakteryzowana na 85-letnią, prawdziwą właścicielkę lokalu – powiedział podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Wpadli jak śliwka w kompot

Policjanci przyjechali do kancelarii i zatrzymali oszustkę. Szybko okazało się, że mózgiem operacji był kto inny. Na pobliskim parkingu na „staruszkę” czekał 51-letni kolega. - Na widok policji uciekł i porzucił samochód na Nowym Świecie – powiedział podinsp. Szumiata. Policjanci cierpliwie poczekali aż wróci po swój samochód. Po kilkudziesięciu minutach prowodyr zamieszania jechał już w kajdankach na komendę.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście wszczęła śledztwo. On trafił na 3 miesiące do aresztu, ona została objęta policyjnym dozorem. 51-latek usłyszał zarzut sprawstwa kierowniczego w tym przestępstwie i pomocnictwo w jego popełnieniu. Jego wspólniczka zarzuty posługiwania się fałszywym dokumentem i poświadczenia nieprawdy.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany