Przeciętne wynagrodzenia 2018. Ile średnio zarabiają Polacy? To może Was zaskoczyć! [DANE]

i

Autor: pixabay.com Przeciętne wynagrodzenia 2018. Ile średnio zarabiają Polacy? To może Was zaskoczyć! [DANE]

Przeciętne wynagrodzenie 2018. Ile średnio zarabiają Polacy? To może Was zaskoczyć! [DANE]

2018-07-18 11:13

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku wzrosło nie tylko zatrudnienie, ale także średnie wynagrodzenie. Ile wynosi? I Ile zarabiają warszawiacy? Zobaczcie sami!

Jak podaje GUS, przeciętne wynagrodzenie Polaków pracujących w sektorze przedsiębiorstw wynosi ponad 4 848 zł - przynajmniej na czerwiec 2018. To oznacza, że średnia płaca wzrosła o 7,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku i o 3,2 proc., jeśli chodzi o poprzedni miesiąc. Wzrosło też zatrudnienie - dziś w sektorze przedsiębiorstw pracuje ponad 6,2 milionów osób.

>>> 300 PLUS: jak złożyć wniosek? Do kiedy? Oto wszystko, co musisz wiedzieć! [WZÓR WNIOSKU, TERMINY, ZASADY]

>>> Emerytura 2018: Waloryzacja. O ile wzrosną emerytury i renty?

Przeciętne wynagrodzenie 2018 - Warszawa

Osoby pracujące w warszawskich przedsiębiorstwach nie mają się o co martwić. W stolicy stopa bezrobocia spadła o 1,8 proc., a zatrudnienie wzrosło - podobnie jak przeciętne wynagrodzenie. Średnie zarobki w Warszawie wynosiły aż 5 983 zł w maju, a według danych Głównego Urzędu Statystycznego wciąż wzrasta.

Zatrudnienie 2018 - Warszawa

Przeciętne zatrudnienie wciąż wzrasta. Coraz więcej osób pojawia się na rynku pracy, a wielu bezrobotnych znajduje zajęcie. W maju w Warszawie przeciętne zatrudnienie wynosiło 1 058 216 osób, czyli ponad milion osób pracujących w sektorze przedsiębiorstw. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ: Oszuści podszywają się pod wolontariuszy i wyłudzają pieniądze od warszawiaków!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE