Przyjechał pijany pod dom Trzaskowskiego! Obywatelskie zatrzymanie

2021-09-20 6:04
Zatrzymany pijany sąsiad Trzaskowskiego
Autor: Mieczysław Jaworski/SUPER EXPRESS Zatrzymany pijany sąsiad Trzaskowskiego

Pod blokiem, w którym mieszka prezydent Warszawy, w sobotę o poranku pojawili się policjanci. Jak się okazało, przyszli po... sąsiada Rafała Trzaskowskiego. Mężczyzna nie wykazał się czujnością. Pijany podjechał pod bramę osiedla wynajętym autem i chwiejnym krokiem wszedł do budynku.

Na osiedlu na Kabatach w sobotę o poranku prezydent Rafał Trzaskowski szykował się na Konwencję Platformy Obywatelskiej. Chwilę po tym, jak wiceszef PO odjechał sprzed budynku służbową limuzyną, przed bramę zajechał radiowóz policji.

Funkcjonariusze dostali informację, że jeden z mieszkańców właśnie przyjechał autem i wszystko wskazuje na to, że – kierując nim – był pijany. Podjechał pod dom wynajętą na minuty białą Toyotą Corollą.

– Nieudolnie zaparkował i przez chwilę siedział w aucie, wykonując jakieś dziwne ruchy. W końcu wysiadł i chwiejnym krokiem obszedł auto z telefonem w ręku. Pewnie chciał oddać samochód w aplikacji. Gdy zauważył, że go obserwuję, charakterystycznym gestem popukał dłonią w szyję, jakby się usprawiedliwiając, że „zabalował” – opowiada „Super Expressowi” Marcin, który po tym, co zobaczył, wezwał policję. Mieszkaniec ursynowskiego osiedla najwyraźniej nie przewidział, że sąsiedztwo z prezydentem Warszawy wiąże się czasem z obecnością paparazzi. Jeden z nich zarejestrował całe zdarzenie.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o pijanym kierowcy poruszającym się autem marki Toyota. Policjanci zatrzymali mężczyznę, przetransportowali go na komisariat. Tam wykonali badanie na obecność alkoholu, miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu – przekazał nam Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna po dopełnieniu formalności został zwolniony do domu. Ma się za kilka dni stawić na przesłuchanie.

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE