Przywiązał psa do słupka na ekspresówce

i

Autor: Schronisko na Paluchu Przywiązał psa do słupka na ekspresówce

Przywiązali go do słupka na ekspresówce! Neptun został porzucony i szuka kochającego domu [ZDJĘCIA]

2021-04-29 14:15

Gdy trafił do schroniska, nie czekaliśmy na jego właścicieli, bo wiedzieliśmy, że nikt go nie będzie szukał – mówią pracownicy schroniska Na Paluchu. Neptun doznał prawdziwego okrucieństwa ze strony człowieka. Znaleziono go przy trasie szybkiego ruchu S8… przywiązanego do słupka! 11-letni schorowany czworonóg szuka kochającego domu, w którym nie będzie musiał się martwić o to, że ktoś go porzuci.

Neptun to starszy, niewidomy i niedosłyszący pies pozostawiony na pastwę losu. - Nie wiedział co się dzieje, bał się i był przerażony. Jak tak można potraktować żywą istotę? Nie możemy tego zrozumieć i nigdy nie zrozumiemy – twierdzą przedstawiciele warszawskiego schroniska.

Piesek ze strachu nie mógł chodzić. Kładł się i przywierał do podłogi, a jego całe 40-kilogramowe ciało drżało. Przez pierwsze dni w schronisku, gdy wolontariusze wchodzili do niego do bosku, wciskał się w podłogę i trząsł. Trzeba go było wynosić na rękach.

Neptun dochodził do siebie przez dwa tygodnie. W końcu zaczął chodzić na spacery, merdać ogonem, szczekać i czekać przy kracie. Teraz bardzo potrzebuje domu i opieki. - Jest skrzywdzony i porzucony przez człowieka, jak stara i niepotrzebna rzecz. Zasługuje na to. My ludzie jesteśmy mu to winni – podsumowali pracownicy „Palucha” zachęcający do adopcji. Zainteresowane osoby mogą dzwonić do wolontariuszek: Moniki (667473808), Anny (501175692) i Dominiki (512647947). 

Covid zabił Piw Paw. Rozmowa z właścicielem Pubu